Memo در پرفکت مانی چیست

اگر از کاربران پرفکت مانی هستید و با ارزهای دیجیتال سرکار دارید، احتمالا اصطلاح Memo در پرفکت مانی به گوشتان خورده است. متاسفانه با جستجو در فضای وب در مورد این اصطلاح، با توضیحات متعددی روبرو می شوید , که برخی از آن ها گمراه کننده و یا نادرست هستند. در ادامه با معرفی Memo و روش های استفاده از آن، این ابهام را برطرف خواهیم کرد.

قبل از شروع مبحث شناسه ممو لازم است ذکر کنیم , که شما میتوانید , اولین خرید و فروش ووچر پرفکت مانی خود را با کمترین کارمزد با وارد شدن به مقاله ” خرید و فروش پرفکت مانی “ انجام دهید و یا همچنین برای آشنایی بیشتر سایت و سرعت بخشیدن به روند خرید و فروش می توانید , به مقاله  ” خرید ووچر بدون احراز هویت “ مراجعه نمایید. 


Memo در ارز دیجیتال


زمانی که در یک صرافی آنلاین که ارائه دهنده کیف پول ارز دیجیتال است ثبت نام می کنید، یک کیف پول در اختیار شما قرار می گیرد. راه اندازی، مدیریت و نگهداری این کیف پول برای صرافی ها هزینه بردار است. زمانی که تعداد کاربران یک صرافی کم است، این موضوع چالشی ایجاد نمیکند. اما وقتی که صرافی به محبوبیت می رسد و تعداد کاربران آن بسیار زیاد می شود، موضوع کمی فرق می کند.

memo پرفکت مانی

وقتی یک صرافی با هزاران مشتری مختلف سر و کار دارد، نیاز به روشی موثرتر در ایجاد و مدیریت کیف پول برای هر مشتری دارد. به همین دلیل برخی صرافی ها به جای ایجاد یک کیف پول به ازای هر مشتری، آن ها را گروه بندی کرده و به هر گروه یک کیف پول ارز دیجیتال اختصاص می دهند. سپس برای مشخص شدن سهم هر مشتری در این کیف، یک شماره به آن شخص تعلق میگیرد، که نشان دهنده دارایی های فرد در آن کیف پول است. این شماره یک شناسه است که Memo نام دارد.


چگونه از ممو در تراکنش ها استفاده می شود


حال شاید برایتان سوال باشد که چرا به Memo نیاز داریم؟ ممو در بانک ها و یا صرافی ها، زمانی استفاده می شود که میخواهید , برای شخصی ارز دیجیتال ارسال کنید. در فرم ارسال ارز دیجیتال، پس از وارد کردن آدرس کیف پول گیرنده، باید شناسه ممو شخص را نیز وارد کنید که صرافی بداند , ارز ارسالی شما متعلق به چه کسی است. اگر ممو را وارد نکنید، ارز به کیف پول منتقل می شود , اما مشخص نیست که صاحب آن چه شخصی است.

خوشبختانه صرافی هایی که از این فرآیند استفاده می کنند، در صورت عدم وارد کردن ممو، تراکنش را انجام نمی دهند. پس نگران روش تشخیص استفاده و یا عدم استفاده از آن در صرافی مبدا و یا مقصد خود نباشید.


کدام ارزهای دیجیتال از شناسه استفاده می کنند


در حال حاضر تعداد محدودی از ارزهای دیجیتال از Memo پشتیبانی می کنند، که شامل موارد زیر می شود:

 1. Bonded Luna (BLUNA)
 2. Terra USD (UST)
 3. Stellar Lumens (XLM)
 4. BNB (BNB)
 5. Algorand (ALGO)
 6. Hedera Hashgraph (HBAR)
 7. Cosmos (ATOM)
 8. Terra Classic (LUNC)
 9. Anchor Protocol (ANC)
 10. NEM (XEM)
 11. XRP (XRP)

این روزها تعداد ارز های دیجیتالی که از این نوع شناسه استفاده می کنند در حال افزایش است. زمانی که کیف پول خود را ایجاد میکنید، اگر در حساب کاربری خود شماره Memo را مشاهده نمی کنید، به این معنی است که از آن استفاده نمی شود.

ممو پرفکت مانی

همچنین به خاطر داشته باشید که نام شناسه Memo در برخی ارزهای دیجیتال مثل XRP متفاوت است و با نام Tag (تگ) شناخته می شود. ارز دیجیتال XEM نیز آن را Message نامگذاری کرده است. در اکثر ارزهای دیجیتال ممو با استفاده از اعداد تولید می شود، ولی در برخی دیگر مانند XLM هم از عدد و هم از حروف استفاده می شود.


صرافی هایی که از این شناسه ها استفاده می کنند


تعداد صرافی های معتبری که این روز ها از Memo و Tag استفاده می کنند، محدود است. در حال حاضر صرافی های شناخته شده که از ممو استفاده می کنند، شامل: Binance، Edge App، Exodus، WireX، Kraken، Blockchain Wallet و CoinBase می شود. لیست صرافی ها و ارزهای دیجیتالی که از شناسه ممو پشتیبانی می کنند، همیشه در حال تغییر است، و با توجه به فواید استفاده از آن، تعداد این صرافی ها نیز در حال افزایش روز افزون است.

اگر با مباحث ارز دیجیتال آشنایی داشته باشید، میدانید که یکی از مشکلات آن عدم امکان پیگیری مبدا و مقصد تراکنش است. پس استفاده از ممو علاوه بر کاهش هزینه تا حدی مشکلات امنیتی را نیز کاهش می دهد. با استفاده از این شناسه میتوان خلاف های صورت گرفته را پیگیری کرد.


نقش ممو در پرفکت مانی


اما Memo در پرفکت مانی چیست؟ ممو در پرفکت مانی فقط یک نقش دارد. اگر بخواهیم مثال بزنیم، میتوان گفت که ممو در پرفکت مانی مانند بخش (توضیحات) در فرم های پرداخت اینترنتی است.

تگ پرفکت مانی

زمانی که قصد ارسال پول در پرفکت مانی را دارید، در فرم ارسال یک کادر با نام ممو مشاهده می شود، که پر کردن آن اجباری نیست، اما توسط پرفکت مانی توصیه می شود. در واقع این ممو نقش یک یادداشت را دارد که نشان می دهد, آن تراکنش برای چه کسی و بابت چه چیزی انجام شده است. همچنین در پیگیری های آینده و یا مشکلات احتمالی، میتوانید از ممو برای پیگیری راحت تر یک تراکنش استفاده کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *