کلاهبرداری ترون

TRON یکی از شبکه های ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است که کمتر از 10 سال پیش راه اندازی شد و توانست به سرعت رشد کند و ارز دیجیتال خود را که ترونیکس نام دارد، به 15 ارز برتر بازار کریپتوکارنسی برساند. محبوبیت شبکه ترون و در کنار آن آسان بودن استخراج ارز دیجیتال ترون باعث شد تا کم کم افراد سودجو به فکر سوء استفاده از آن بیفتند. با شروع فعالیت این افراد و بیشتر شدن تعداد آن ها، اخباری مبنی بر کلاهبرداری ترون در سایت های گوناگون منتشر شد. به دنبال انتشار این اخبار، افرادی که قصد سرمایه گذاری در این شبکه را داشتند دچار تشویش شدند که آیا واقعا شبکه ترون کلاهبرداری است؟!

اگر شما هم جدیدا خبرهایی با مضامین کلاهبرداری ارز دیجیتال ترون شنیده اید و این فکر مثل خوره به جانتان افتاده که نکند شبکه ترون یا کیف پول ترون لینک کلاهبرداری باشد، این مطلب سیف اکسچنج 24 را از دست ندهید. چون قرار است نتایج بررسی ها و تحقیقات فراوانی که روی این موضوع انجام داده ایم را در اختیار شما بگذاریم!


کلاهبرداری ترون لینک واقعی است؟


کلاهبرداری ترون لینک واقعی است ؟ سوالی که این روز ها کاربران زیادی در فضای اینترنت می پرسند و دنبال جواب آن هستند , در پاسخ به این سوال باید گفت تا الان موردی مستقیم به عنوان کلاهبرداری ترون لینک گزارش نشده است. اکثر افرادی که از آن ها کلابرداری شده است به علت قرار دادن اطلاعاتی چون رمز خصوصی , نام کاربری یا رمز ورود به کیف پول ترون لینک خود به افراد سودجو بوده است.

برای خرید ووچر پرفکت مانی بدون کارمزد به صفحه خرید ووچر بدون احراز هویت مراجعه کنید.


آیا ترون کلاهبرداری است؟


کلاهبرداری ترون لینک

احتمالا بزرگ‌ترین و مهمترین سوالی که درباره شبکه ترون ذهن شما را به خود درگیر کرده، سوال درباره کلاهبرداری بودن یا نبودن ترون است. چون به هر حال اگر یک شبکه یا پروژه، کلاهبرداری باشد قطعا تمام زیر مجموعه های آن نیز کلاهبرداری خواهند بود. در نتیجه سرمایه گذاری یا استفاده از خدمات آن شبکه، اصلا به صلاح نخواهد بود.

بگذارید خیالتان را راحت کنیم؛ شبکه ترون کلاهبرداری نیست! حالا چرا؟! چون اهداف و برنامه هایی را دنبال می‌کند که هیچ شک و شبه‌ای در آن ها وجود ندارد. از طرفی این شبکه نزدیک به یک دهه است که فعالیت خود را شروع کرده و تیم توسعه آن دائما در حال توسعه و گسترش پروژه های خود هستند، و این موضوع اثبات می‌کند که آثاری از کلاهبرداری در شبکه TRON وجود ندارد.


شایعه کلاهبرداری ترون از کجا نشات گرفت؟!


کیف پول ترون لینک کلاهبرداری

اگر قبلا مقاله ارز ترون چیست؟ سیف اکسچنج 24 را خوانده باشید یا این که درباره تاریخچه ترون اطلاعاتی، هر چند دست و پا شکسته، داشته باشید حتما می‌دانید که ارز دیجیتال ترون در ابتدا روی شبکه اتریوم قرار داشت. حتی از نظر بسیاری از اساتید باتجربه، شبکه ترون و پروژه های آن شبیه ساز شبکه اتریوم هستند و به نوعی از آن الگوبرداری شده اند.

شایعات کلاهبرداری بودن TRON نیز از همین جا جرقه خورد! حدودا سال 2018 میلادی بود که این شبکه از Wait Paper (اسناد سفید) خود رونمایی کرد. این اسناد شباهت زیادی به اسناد سفید اتریوم داشتند و همین باعث شد تا برخی بپا خیزند و ترون را به سرقت اسناد سفید پروتکل اتریوم، متهم کنند.

با گذشت زمان رفتارهای شبکه ترون و سکوت شبکه اتریوم، ثابت کرد که هیچگونه سرقتی در کار نبوده و این ها توهماتی بیش نبوده اند!

پس از آن بعضی از پروژه ها با نام ترون، شروع به کلاهبرداری کردند. این پروژه ها که تعدادشان کم هم نبود و تقریبا می‌توان گفت در سراسر جهان فعالیت می‌کردند، افراد زیادی را به دام انداختند. اما خب این مسئله هم ارتباطی به شبکه ترون نداشت و ندارد! چون هم اکنون افراد زیادی از شبکه TRON توکن TRX استخراج می‌کنند و مسلما ترون مسئول شناسایی کلاهبردار بودن یا نبودن آن ها نیست.


کلاهبرداری ترون در ایران (کلاهبرداری شرکت های ترون هرمی)


اسکم شدن سایت ترون

بالاتر گفتیم که پروژه های کلاهبرداری ترون، در سراسر جهان و در اکثر کشورها وجود داشتند. اما در کشور ایران علاوه بر این پروژه ها، کلاهبرداری های دیگری هم با نام TRON صورت گرفت که از جمله آن ها می‌توان به شرکت های هرمی یا صرافی هایی که فقط با هدف کلاهبرداری راه اندازی شده بودند، اشاره کرد.

جریان شرکت های هرمی از این قرار است که این شرکت ها با ادعای این که عضو شبکه ترون هستند و می‌توانند به عنوان واسطه، ارز دیجیتال ترون خریداری کنند و برای کاربران و اعضایشان خرید ترون بدون احراز هویت انجام دهند و … شروع به کار کردند. این مجموعه ها علاوه بر موارد و ادعاهای گفته شده، قول های دیگری هم می‌دادند! مثلا به شما می‌گفتند به ازای هر ارز ترون که کاربران زیر مجموعه شما بخرند، شما کارمزد دریافت خواهید کرد. در حالی که با سرمایه شما و دیگر کاربران به نام خودشان ارز ترون می‌خریدند و بعد از گذشت مدتی، دفتر کارشان را تعطیل می‌کردند!


لیست شرکت هرمی ترون که بد نیست بشناسیدشان!


یکی از مهمترین اهداف شبکه ترون، ایجاد بستری مناسب برای انعقاد قراردادهای هوشمند بوده است. یعنی هر فردی که اطلاعات برنامه نویسی داشته باشد، می‌تواند یک قرارداد هوشمند روی این شبکه بنویسد و به این ترتیب یک پروژه جدید بر بستر این شبکه ایجاد کند. علاوه بر این، کاربران شبکه ترون اجازه ضرب توکن های جدید بر روی بلاک چین TRON دارند. در نتیجه از این طریق هم می‌توانند روی شبکه ترون پروژه جدید راه اندازی کنند.

همین اختیارات باعث شده تا متاسفانه راه برای سوء استفاده از این شبکه برای بسیاری از افراد باز باشد و بعضی ها با بهره‌مندی از این قابلیت به افکار شوم خود جامع عمل بپوشانند! این افراد در اصل پروژه های پانزی یا استیکینگ که در اصل کلاهبرداری هستند، ایجاد می‌کنند و به این ترتیب سرمایه افراد را از چنگ آن ها در می‌آورند.

در زیر لیستی از شرکت های هرمی ترون (سایت های کلاهبرداری ترون) را آورده ایم که بهتر است نام آن ها را خوب بخاطر بسپارید تا مبادا در دام آن ها بیفتید.

نام شرکتنوع پروژهوضعیت فعالیت
ویکینگ ترون (ویکینگ گروپ)پانزیفعال (برای IP های ایرانی غیر فعال)
شارک دیفایاستیکینگنامشخص
ترون ایکس مساستیکینگفعال
اکو اسمارتپانزیفعال
ترون باکسپانزیفعال
ترون ایکس بنکپانزیفعال
ترون فاندپانزیفعال
بنک اف ترون (بانک ترون)پانزینامشخص
ویوکاستیکینگنامشخص
اوپال تروناستیکینگنامشخص
ترون تاورپانزینامشخص
 • منظور از پروژه های استیکینگ ترون، پروژه های است که در مقال بلوکه کردن ارز ترون کاربران، به آن ها سود پرداخت می‌کنند. روش استیکینگ این پروژه ها متفاوت است.
 • منظور از پروژه های پانزی نیز پروژه هایی است که ادعای پرداخت سودهای نجومی با ارقام غیر منطقی به کاربران را دارند.

راه های تشخیص سایت های کلاهبرداری ترون


در جدول بالا نام تعدادی از معروف‌ترین سایت های کلاهبرداری ترون را ذکر کردیم. ولی تعداد پروژه های اسکم که روی شبکه TRON ایجاد شده اند خیلی بیشتر از این چیزهاست و روز به روز هم بر تعداد آن ها افزوده می‌شود. در نتیجه بهتر است راه کلی برای تشخیص تمامی پروژه های کلاهبرداری بلد باشید تا زمانی که با یک پروژه جدید مواجه شدید بتوانید صحت و سقم آن را بررسی کنید.

شرکت هرمی ترون

برای این که از گزند سایت ها و پروژه های کلاهبرداری ترون در امان باشید، قبل از اقدام برای سرمایه گذاری کافیست به موارد زیر دقت کنید:

درباره سابقه فعالیت پروژه، زمان ایجاد آن و پلتفرمی که در قالب آن فعالیت دارد خوب تحقیق کنید؛

وایت پیپر پروژه را بررسی کنید؛

نوع فعالیت پروژه و نحوه سرمایه گذاری در آن را با معیارهای خارجی و عقل خودتان بسنجید؛ بعضی از پروژه ها مثل ویکینگ ترون، سودهای عجیب و غریب و غیر منطقی به سرمایه گذاران می‌دهند، پس از همینجا می‌توان به کلاهبرداری بودن آن ها و این که کاسه‌ای زیر نیم کاسه دارند پی برد!

نظرات کاربران و سایت های دیگر را درباره آن پروژه بخوانید؛

با افراد باسابقه و کارشناسان دنیای ارز دیجیتال مشورت کنید؛

مطمئن باشید با رعایت این موارد و عمل با حکم عقل هرگز به دام نخواهید افتاد!


آیا ترون لینک کلاهبرداری است؟


یکی از سوالات پرتکراری که اکثرا توسط افراد مبتدی و کسانی که به تازگی وارد بازار ارز دیجیتال شده و خرید ترون را شروع کرده اند مطرح می‌شود این است که؛ آیا کیف پول ترون لینک کلاهبرداری است؟!

پاسخ این سوال منفی است! ولی نکته مهمی در این رابطه وجود دارد و آن هم این که احتمال هک شدن کیف پول ترون لینک، صفر نیست. یعنی این کیف پول با وجود امنیت بالایی که دارد، ممکن است مثل سایر کیف پول های دیجیتال توسط هکرها هک شود.

پس اگر قبلا خبرهایی درباره کلاهبرداری بودن ترون لینک شنیده اید، احتمالا منظور از آن ها همین موضوع یعنی هک شدن این کیف پول و برداشت دارایی بعضی از کاربران آن بوده است. چون این والت دیجیتال توسط شبکه ترون طراحی شده و وقتی شبکه ترون، کلاهبرداری نیست قطعا کیف پول و سایر پروژه های راه اندازی شده توسط آن هم کلاهبرداری نخواهد بود.

سخن پایانی

قطعا با مطالعه مطالب بالا متوجه شدید که کیف پول ترون و به طور کلی شبکه ترون کلاهبرداری نیست. همچنین دلیل این که چرا در بعضی از سایت ها و خبرها و مقالات راجع به کلاهبرداری بودن این شبکه صحبت شده را هم متوجه شدید. پس حالا می‌توانید با خیالی آسوده برای خرید ترون از سیف اکسچنج 24 اقدام کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره این ارز پرطرفدار، می‌توانید با کارشناسان صرافی ما در ارتباط باشید.

فقط فراموش نکنید که کذب بودن اخبار کلاهبرداری ترون، دلیل نمی‌شود که بخواهید با چشم بسته به هر مجموعه و شرکتی که ادعا دارد عضو این شبکه است، اعتماد کنید!

14 دیدگاه

 • سلام حساب من رو بستن و به من هم گفتن باید 35%در صد موچودی رو واریز کنی تا حسابت ازاد بشه کلا کلاهبرداریه ومن شکایت کردم ازشون شماهم خواستید شکایت کنین برین به این سایت فدرال: reportfraud.ftc.gov
  حتما این کاررو بکنین اگر تهداد شاکی ها زیاد بشه رسیدگی میکنن

  • سلام منم ۴۸۷دلار حساب صفر کرده
   الان با خدمات پشتیبانی حرف زدم میگه باید ۵۰۱دلار دیگه شارژ کنم تا اون حساب قبلیم برگرده
   کلاهبرداریه نکنید

 • عرض سلام دارم خدمت مدیر محترم سایت. اوایل تیر ماه 1402ظاهرا خانمی به اسم لینا از سنگاپور توسط تلگرام به بنده آشنایی داد و از مزایای سود 5 درصد استخر ماینینگ ترون لینک بسیار تعریف و تمجید کرد ، و ترغیب به سپرده گذاری این سایت نمود بنده هم با اعتماد به این سایت حدود 3800 USDT یا همان ارز دیجیتال تتر سپرده گذاری کردم ، متاسفانه بعد از چند روز کل وجوه بنده را از حساب بنده خارج کردند ، و بعد از ارتباط با خدمات مشتری اعلام کردند باید 30 درصد وجوه را مجدد به حساب واریز کنم تا وجوه آزاد شود. متاسفانه این سایت هیچ امنیتی ندارد و به راحتی کل موجودی بنده را به سرقت بردند.خواهشمندم اطلاع رسانی کنید افراد دیگر دچار زیان نشوند.

 • سلام این خانم به من هم پیام داده،
  لطفاً گول نخورید ،در ظاهر همه چی عالیه ،اما پولتونو برمیدارن،
  خدا به من رحم کرد و سریع فهمیدم

 • سلام . کل پول من را بردن . 2530 تتر از من بردن با پشتیبانی تماس گرفتم و گفتن که باید 30 درصد مبلغ را واریز کنید تا ازاد بشه . من هم باور کردم و مبلغ 759 را واریز کردم . اما متاسفانه آن را هم برداشت کردن .این برنامه کلا کلاهبرداریه . . خواهشا اصلاع رسانی کنید که دیگران وارد این برنامه نشون

 • سلام منم ۴۸۷دلار حساب صفر کرده
  الان با خدمات پشتیبانی حرف زدم میگه باید ۵۰۱دلار دیگه شارژ کنم تا اون حساب قبلیم برگرده
  کلاهبرداریه نکنید

 • سلام این کلاهبرداری را در کیف پولهای دیگری نیز انجام میدهند مانند سیف پال
  هنگام ثبت نام برای سرمایه گذاری هشدار دسترسی نفر دیگر به کیف پول را میدهند برای همین براحتی به حساب شما دسترسی دارند و بعد از یک مدت حساب شما را خالی میکنند و دست شما به هیچ چیز نمیرسه پس بهتر است طمع نکنید
  پنیر مفت فقط در تله موش است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *