تبدیل ترون به دوج کوین

درباره چگونگی تبدیل ترون به دوج کوین چیزی می‌دانید؟! به نظر شما اصلا تبدیل یک توکن به کوین امکان پذیر است؟! در صورت امکان پذیر بودن تبدیل ارز TRX به ارز DOGE چه روش هایی برای انجام این کار وجود دارد؟!

این روزها بسیاری از کاربران بازار ارزهای دیجیتال بجای فروش ارز TRX و خرید دوج کوین، این دو را با یکدیگر مبادله می‌کنند. (همچنین شما می توانید برای تست تبدیل ترون به دوج کوین برای خرید ترون به مقدار کم به مقاله خرید ترون مراجعه کنید.) این کار هم باعث صرفه جویی در زمان می‌شود و هم این که در بعضی مواقع، بخاطر نداشتن کارمزد بالا، هزینه ها را هم کاهش می‌دهد. در طرف مقابل افرادی هستند که بخاطر مزایای مبادله این دو ارز هم که شده ترجیح می‌دهند بجای فروش این ارز و خرید ارز دیجیتال مورد نظر، آن ها را مبادله کنند. ولی روش های مبادله ارز ترون و ارز دوج کوین را نمی‌دانند!

شما هم اگر قبلا ارز دیجیتال ترون خریداری کرده اید و اکنون قصد دارید مقداری از این ارز را به دوج کوین تبدیل کنید ولیکن نمی‌دانید دقیقا باید چه کاری انجام دهید، این مقاله سیف اکسچنج 24 را از دست ندهید. چرا که می‌خواهیم 2 روش ساده برای تبدیل این دو ارز به یکدیگر را آموزش دهیم.

تبدیل trx به dogecoin

خلاصه تبدیل ترون به دوج کوین در صرافی سیف اکسچنج 24 به شرح زیر است:

 1. ثبت نام در سایت 
 2. انتخاب گزینه ” ثبت سفارش “
 3. انتخاب ارز دیجیتال TRON
 4. انتخاب مقدار ارز ترون برای تبدیل به دوج کوین 
 5. انتخاب گزینه فروش 
 6. ثبت سفارش Dogecoin
 7. انتخاب ارز دیجیتال Dogecoin
 8. انتخاب گزینه خرید

البته قبل از این که به سراغ اصل مطلب برویم، می‌خواهیم کمی بیشتر درباره این دو ارز دیجیتال صحبت کنیم. چون شاید بعضی از افرادی که اکنون با ما همراه هستند، به تازگی در دنیای کریپتوکارنسی قدم گذاشته و آشنایی زیادی با ارزهای دیجیتال نداشته باشند.


آشنایی بیشتر با ارز دیجیتال محبوب و پرطرفدار ترون


ارز trx

ترون در اصل نوعی شبکه هوشمند محسوب می‌شود که پلتفرم های مختلفی برای ایجاد قراردادهای هوشمند، به اشتراک گذاری محتوا و تعریف توکن جدید تاسیس کرده است. این شبکه ارز دیجیتال خود را در سال 2017 میلادی و با قیمت 0019/0 عرضه کرد. این ارز دیجیتال که ترونیکس نام دارد و نشان اختصاری آن TRX است، از همان روزهای اولیه‌ی عرضه توانست در میان تریدرها و کاربران معمولی به یکی از ارزها محبوب تبدیل شود و به همین ترتیب روند صعودی را به سمت نوک قله و رسیدن به 10 ارز برتر دنیای کریپتوکارنسی، طی کند.

ارز دیجیتال ترونیکس ارز بومی است و بر بستر بلاک چین شبکه ترون قرار دارد. از طرفی همانطور که بالاتر گفتیم، شبکه ترون این اجازه را به کاربران خود می‌دهد که بر بستر همین بلاک چین ارزهای جدید تعریف و ایجاد کنند. در نتیجه می‌توان گفت تمامی این ارزها و همچنین ارز دیجیتال بومی و اختصاصی شبکه ترون، همگی توکن هستند. چون بلاک چین اختصاصی و مستقل ندارند!

در مقاله ارز دیجیتال ترون چیست ، به طور کامل به معرفی شبکه ترون و ارز ترونیکس پرداخته ایم. پس در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، حتما این مقاله را مطالعه کنید.


روش های تبدیل ترون به دوج کوین


روش های تبدیل ترون به دوج کوین

حالا که با ماهیت ارزهای دیجیتال ترون و دوج کوین آشنا شدید، نوبت به بررسی روش های تبدیل ترون به دوج کوین می‌رسد. فقط این را در نظر داشته باشید که ارز ترون پشتوانه قوی‌تری دارد و قابل اعتمادتر است. اما اگر سرمایه گذار ریسک پذیر تری هستید، می توانید ارز ترون را به دوج کوین تبدیل کنید. 

آسان‌ترین و بهترین روش های موجود برای تبدیل TRX به DOGE به شرح زیرند؛

روش اول؛ استفاده از صرافی سیف اکسچنج 24

تبدیل ترون به دوج کوین در سیف اکسچنج 24

بالاتر و در مقدمه بحث گفتیم که؛ یکی از دلایل اصلی کاربران برای تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر، کاهش کارمزد است. حالا نظر شما راجع به تبدیل ترون به دوج کوین بدون کارمزد چیست؟! مطمئنا هیچکس بدش نمی‌آید به همان میزان ارزی که می‌دهد ارز دریافت کند و مجبور به پرداخت کارمزد نباشد!

ما در صرافی سیف اکسچنج 24 امکان تبدیل ارز ترونیکس به دوج کوین با کارمزد صفر را برای شما فراهم کرده ایم. البته که در حالت کلی خرید و فروش بیشتر ارزهای دیجیتال در صرافی آنلاین ما، بدون کارمزد است.


مراحل تبدیل ترون به دوج کوین در سایت صرافی آنلاین سیف اکسچنج 24


1.ثبت نام در سایت سیف اکسچنج 24 یا ورود به پنل کاربری

مراحل تبدیل ترون به دوج کوین در صرافی آنلاین سیف اکسچنج 24

2.انتخاب گزینه “ثبت سفارش” از لیست سمت راست صفحه و ورود به بخش ثبت سفارش

3.انتخاب ارز دیجیتال TRON از منوی “انتخاب”

4.حالا در بخش فروش، مقدار ارز ترون که می‌خواهید به دوج کوین تبدیل کنید را انتخاب نمایید و معادل تومانی آن را هم وارد کنید. توجه داشته باشید که در این مرحله با بخش خرید هیچ کاری نداریم!

مراحل تبدیل trx به دوج کوین در سایت صرافی آنلاین سیف اکسچنج 24

5.پس از وارد کردن مقدار TRX و معادل تومانی آن باید روی گزینه فروش کلیک کنید. بعد از طی این پروسه، بررسی های لازم توسط کارشناسان ما انجام شده و در عرض چند دقیقه، ارز TRX شما به تومان تبدیل خواهد شد. ضمنا مبلغ مورد نظر نیز مستقیما به کیف پول شما در همین سایت واریز می‌شود.

6.مجددا وارد بخش ثبت سفارش شوید و اینبار Dogecoin را انتخاب کنید.

مراحل تبدیل trx به dogecoin در سایت صرافی آنلاین سیف اکسچنج 24

7.حالا باید مقدار Doge و معادل تومانی آن را در فیلدهای مربوط در باکس خرید وارد کرده و در نهایت روی گزینه خرید کلیک کنید.

به همین راحتی ارز ترون شما به دوج کوین تبدیل خواهد شد!

روش دوم؛ تبدیل ترون به دوج کوین در تراست والت

تراست والت یکی از کیف پول های غیر امانی (noncustodial) معتبر است که در حال حاضر از 65 ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. این کیف پول ارز دیجیتال علاوه بر خدمات نگهداری، ارسال، دریافت و قابلیت های دیگری که اکثر والت های دیجیتال ارائه می‌دهند، خدمات ترید ارزهای دیجیتال هم دارد. بنابراین شما می‌توانید از آن برای ترید کردن ترون و دوج کوین استفاده کنید.


تبدیل ترون به دوج کوین در بخش Swap تراست والت


Swap ترون به دوج کوین در تراست والت
 1. وارد کیف پول تراست والت شوید و بر روی گزینه Swap کلیک کنید.
 2. احتمال دارد بعد از انتخاب این گزینه، صفحه جدیدی نمایش داده شود که در این صفحه هم مجددا باید Swap را انتخاب کنید.
 3. در بخش You Pay ارز TRON و مقدار آن را هم انتخاب کنید.
 4. بعد از انتخاب ارز ترون به عنوان ارز مبدا، بخش You Get برای شما فعال خواهد شد که در این بخش باید ارز Dogecoin را انتخاب کنید.

✅ هر مقدار ارز ترون که در بخش You Pay انتخاب کرده باشید به ارز دوج کوین تبدیل خواهد شد. پس دیگر نیازی به تعیین مقدار ارز دوج کوین نیست!

 1. بعد از تعیین ارز مبدا و مقصد، روی گزینه Swap کلیک کنید تا صفحه اطلاعات نهایی برای شما نمایش داده شود.

✅ در این صفحه حتما یکبار تمامی اطلاعات مثل ارز مبدا، ارز مقصد، مقدار آن ها، Max Slippage (احتمال تغییر قیمت در زمان تبدیل) و Network Fee (مقدار کارمزد) را چک کنید.

 1. در صورتی که تمامی اطلاعات مورد تایید بود بر روی گزینه Confirm کلیک کنید. البته گاها ممکن است اطلاعات وارد شده از جانب شما صحیح نباشد یا کارمزد کافی در کیف پول شما وجود نداشته باشد که در این صورت کلید Confirm فعال نخواهد شد.

بعد از طی این مراحل، درخواست شما در لیست بررسی قرار گرفته و در صورت تایید، عملیات تبدیل ارز دیجیتال ترون به دوج کوین انجام خواهد شد.


تبدیل ترونیکس به دوج کوین در بخش Exchange تراست والت


Exchange ترون به دوج کوین در تراست والت

1.وارد صفحه Swap تراست والت شوید و گزینه Exchange را انتخاب کنید.

2.صفحه‌ای مشابه تصویر زیر نمایش داده خواهد شد که باید روی قسمتی که با کادر بنفش مشخص شده کلیک نمایید و ابتدا ارز TRX و سپس ارز DOGE را انتخاب کنید. بعد از این کار در کادر سبز رنگ اطلاعاتی مثل مقدار ارز ترون که دارید نمایش داده می‌شود. در کادر قرمز رنگ نیز معادل دوج کوین مقدار ارز ترون و موارد این چنینی نمایش داده خواهد شد. شما می‌توانید با کلیک بر روی هر کدام از این موارد، آن ها را تغییر دهید و به طور مثال مقدار ارز ترون که می‌خواهید به دوج کوین تبدیل کنید را عوض کنید.

تبدیل trx به dogecoin در تراست والت

3.بعد از چک کردن اطلاعات و در صورت مورد تایید بودن آن ها، روی کادر سبز رنگ پایین صفحه کلیک کنید.

بعد از طی این مراحل، درخواست شما در لیست بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت تایید، تراکنش مورد نظرتان انجام خواهد شد.


مزایای تبدیل ارز در سیف اکسچنج 24


سیف اکسچنج 24

شما می‌توانید از طریق سایت صرافی آنلاین سیف اکسچنج 24 و با طی مراحل گفته شده، علاوه بر ارز ترون و دوج کوین تمامی ارزها را به یکدیگر تبدیل کنید. تبدیل ارز در صرافی آنلاین ما مزایایی دارد که از جمله آن ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • بدون کارمزد بودن: در حال حاضر تقریبا همه صرافی های آنلاین ارز دیجیتال در قبال خرید و فروش و چنج کردن رمز ارزها، کارمزد دریافت می‌کنند که مبلغ آن هم بسته به نوع ارز و ارزش آن متفاوت است. ولی در سیف اکسچنج 24 خبری از کارمزد نیست!
 • عدم نیاز به احراز هویت: با این که احراز هویت در جهت بهبود خدمات و افزایش امنیت حساب کاربری انجام می‌شود ولی ممکن است در ابتدای راه بخاطر کمبود فرصت یا نداشتن اعتماد، تمایلی به ارائه اطلاعات هویتی خودتان نداشته باشید. به همین منظور ما امکانخرید ترون بدون احراز هویت  و همچنین تبدیل ترون به رمز ارز دوج کوین بدون احراز هویت را برای شما فراهم کرده ایم.
 • سرعت تراکنش بالا: تبدیل ارز TRX به DOGE در سیف اکسچنج 24 در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود.
 • پشتیبانی 24 ساعته: فرض کنید در حین تبدیل ارز ترون به دوج کوین مشکلی برای شما پیش آمد و نتوانستید ادامه مراحل را طی کنید. در این زمان می‌توانید از طریق تماس تلفنی یا ارسال پیام در واتساپ از کارشناسان ما کمک بگیرید.

توضیحاتی درباره دوج کوین و تاریخچه پیدایش آن


ارز dogecoin

بیلی مارکوس (Billy Markus) و جکسون پالمر (Jackson Palmer) خالقین دوج کوین هستند. این دو فرد آمریکایی در سال 2013 که ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین در نقطه اوج قرار داشتند و بازارشان داغ داغ بود، تصمیم به ایجاد یک رمز ارز جدید گرفتند. هدف اصلی آن ها این بود که این ارز در دسترس عموم باشد و همه افراد بتوانند از آن استفاده کنند. ولی هرگز فکرش را هم نمی‌کردند که روزی رمز ارزی که ساخته اند چنین جایگاه و شهرتی کسب کند!

شاید قبلا اصطلاح میم کوین را شنیده باشید. میم کوین ها کوین ها و رمز ارزهایی هستند که به شوخی ایجاد شده اند و پشتوانه قوی مثل سایر ارزهای دیجیتال ندارند. دوج کوین هم نوعی میم کوین به حساب می‌آید چرا که خالقین آن از همان ابتدا با شوخی و صرفا با هدف ایجاد بستری مناسب جهت انجام تراکنش های ارز دیجیتال، دوج کوین را ساختند. یعنی آن ها هرگز به فکر ایجاد تغییر در دنیای ارزهای دیجیتال و بلاک چین ها نبودند.

البته در حال حاضر نیز دوج کوین برای انتقال آسان ارز مورد استفاده قرار می‌گیرد و اشخاص حقیقی یا حقوقی از آن برای دادن پاداش یا … بهره می‌برند. و کمتر کسی روی این رمز ارز که پشتوانه مطمئن و ارزش بالایی ندارد، سرمایه گذاری می‌کند. اما با این حال جزو میم کوین های نسبتا محبوب و پرتراکنش است!

سخن پایانی

در این مقاله سه مورد از آسان‌ترین روش های تبدیل توکن ترونیکس به میم کوین دوج کوین را آموزش دادیم و سعی کردیم تک تک مراحل هر سه روش را ذکر کنیم تا به مشکل نخورید. شما می‌توانید برای تبدیل بسیاری از ارزهای دیگر نیز از همین روش ها استفاده کنید.

البته روش های دیگری نظیر استفاده از DApps (پروژه های Defi) یا همان صرافی های غیر متمرکز که بر بستر تراست والت فعالیت می‌کنند نیز برای تبدیل ارزهای دیجیتال از جمله تبدیل ترون به دوج کوین، وجود دارد. اما روش هایی که در این مقاله آموزش دادیم آسان‌تر و کارآمدتر هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *