مقایسه وب مانی و پرفکت مانی

استفاده از کیف پول دیجیتال به یک نیاز مبرم برای کسب و کارهای آنلاین تبدیل شده است. از طرفی، تعداد بانک های اینترنتی که کیف پول های دیجیتال ارائه می دهند , همه روزه در حال افزایش است. این افزایش باعث شده تا تصمیم گیری برای انتخاب یک کیف پول دیجیتال دشوار شود. البته مواردی وجود دارد که انتخاب را برای برخی کاربران آسان تر می کند، مثل عدم پشتیبانی از کاربران یک کشور، عدم پشتیبانی از برخی ارز ها، عدم استفاده از ارز های دیجیتال و برخی موارد دیگر.

امروز طی این مطلب، می خواهیم به بررسی تفاوت وب مانی و پرفکت مانی بپردازیم. این دو کیف پول دیجیتال محبوب و شناخته شده مدت هاست توسط ایرانی ها مورد استفاده قرار میگیرند. اما کدام یک از این دو ارز الکترونیکی بهتر است؟ در ادامه، با معرفی تاریخچه کوچکی از دو بانک، به مقایسه برخی قابلیت های وب مانی و پرفکت مانی خواهیم پرداخت.


تفاوت وب مانی و پرفکت مانی


تفاوت وب مانی و پرفکت مانی در عواملی است که ممکن است برای بسیاری از کاربران مهم نباشند. اما این تفاوت ها می توانند کلیدی باشند. در بین کاربران ایرانی، وب مانی به علت قدمت خدمات رسانی، بیشتر از پرفکت مانی شناخته شده است. بانک دیجیتال وب مانی، فعالیت خود را از سال 1998 آغاز کرده است. این بانک علاوه بر دلار، پوند و یورو، از طلا و برخی رمز ارز ها نیز پشتیبانی می کند.

بانک پرفکت مانی نیز فعالیت خود را از سال 2007 آغاز کرده است و خدمات بسیار مشابهی به وب مانی ارائه می دهد. نکته جالب توجه اینکه، هر دو بانک کاربران ایرانی را تحریم نکرده اند. حال سوال اینجاست که کدام یک از این دو بانک برای شما بهتر است، وب مانی یا پرفکت مانی؟

تفاوت وب مانی و پرفکت مانی

نرخ کارمزد و تعداد تراکنش پرفکت مانی و وب مانی

اولین و مهم ترین تفاوت وب مانی و پرفکت مانی که باید مورد مقایسه قرار بگیرد، میزان کارمزد و تعداد تراکنش های مجاز این دو بانک است.در بانک پرفکت مانی در صورتی که کاربران احراز هویت نکرده باشند، مبلغ کارمزد برای اکثر فعالیت ها 2 درصد می باشد. این میزان با ارسال مدارک و احراز هویت به 0.5 درصد کاهش پیدا می کند. اما در بانک وب مانی، چه احراز هویت صورت گرفته باشد یا خیر، در هر صورت مبلغ کارمزد 0.8 درصد است.

نکته مهم دیگری که در مقایسه تفاوت وب مانی و پرفکت مانی باید در نظر گرفت، میزان و تعداد تراکنش های مجاز است. هر دو بانک دیجیتال برای تعداد تراکنش های خود قانون و محدودیتی در نظر نگرفته اند. محدودیت های تراکنش به مبلغ تراکنش اعمال شده است.

در بانک پرفکت مانی، کمترین مبلغ قابل برداشت 2 دلار و کمترین مبلغ قابل واریز 10 دلار است. سقف برداشت و واریز نیز 100 هزار دلار در روز است. این محدودیت ها در بانک وب مانی کمی پیچیده تر هستند. وب مانی انواع مختلفی از کیف پول ها را ارائه می دهد و هر کیف پول دارای چندین سطح اعتبار است. مبلغ قابل برداشت و واریز در هر کیف پول با توجه به سطح اعتبار کاربر متفاوت است.

مقایسه روند ثبت نام

مورد دیگری که باید در مقایسه وب مانی و پرفکت مانی بررسی شود، روند ثبت نام در این دو بانک است.

برای افتتاح حساب وب مانی، ابتدا باید به وب سایت رسمی بانک مراجعه کنید. پس از باز کردن فرم ثبت نام باید با استفاده از ایمیل و یا شماره موبایل یک اکانت بسازید و سپس نوع حساب خود را نیز انتخاب کنید. بلافاصله پس از ثبت نام، حساب کاربری شما در سطح اعتبار Alias Passport ساخته می شود. این حساب احراز هویت نشده است، به همین دلیل سقف استفاده روزانه از آن 100 دلار است. برای احراز هویت نیاز به ارسال مدارک شناسایی مثل پاسپورت، کارت ملی و یا شناسنامه دارید. پس از ارسال مدارک و تایید هویت توسط پرسنل وب مانی، حساب کاربری به Personal Passport تغییر می یابد. کاربران سطح Personal می توانند تقریبا بدون محدودیت از حساب بانکی خود استفاده کنند.

برای ساخت حساب پرفکت مانی باید مراحل مشابهی را طی کنید. که میتوانید برای انجام این مراحل به مقاله افتتاح حساب پرفکت مانی مراجعه کنید. پس از وارد کردن اطلاعات، حساب کاربری شما ساخته می شود. همانطور که گفته شد، حساب های کاربری احراز نشده باید 2% کارمزد بپردازند که این مبلغ با احراز هویت به 0.5% کاهش می باید. کاربران گاهی اعلام کرده اند که احراز هویت در پرفکت مانی کمی دشوارتر از وب مانی است. این بانک ممکن است از شما مدارک شناسایی ترجمه شده و مدارک تایید محل سکونت بخواهد. البته نیاز به ترجمه رسمی مدارک نیست و خود می توانید برای ترجمه اقدام کنید.

پشتیبانی از کیف پول های متنوع در پرفکت مانی و وب مانی

مورد دیگری که در تفاوت وب مانی و پرفکت مانی مورد مقایسه قرار می دهیم، تنوع کیف پول در این دو بانک است. بانک پرفکت مانی کار را برای کاربران خود بسیار ساده کرده است. در این بانک چهار نوع حساب وجود دارد که شامل حساب دلار، طلا، یورو و حساب بیت کوین می شود.

وب مانی حساب های متنوع تری را در اختیار کاربران قرار می دهد. در ادامه، لیست برخی از انواع مهم کیف پول های وب مانی را مشاهده می فرمایید:

  • WMZ: کیف پول استاندارد دلار
  • WME: کیف پول استاندارد یورو
  • WMR: کیف پول استاندارد روبل روسیه
  • WMX: کیف پول ارز دیجیتال بیت کوین
  • WMG: کیف پول طلا

برخی کیف پول های دیگر نیز در این بانک وجود دارند، مثل کیف پول گریونا اوکراین، کیف پول لایت کوین و یا کیف پول دونگ ویتنام.

نحوه شارژ حساب پرفکت مانی و وب مانی

برای بررسی تفاوت وب مانی و پرفکت مانی بهتر است به روش های شارژ کیف پول این دو بانک نیز اشاره کنیم. متاسفانه بسیاری از روش های شارژ حساب وب مانی و پرفکت مانی برای کاربران ایرانی قابل استفاده نیستند. این روش ها نیاز به دسترسی به ویزاکارت، پی پال، مستر کارت و دیگر بانک های بین المللی دارند. در حال حاضر در کشور ما استفاده از ووچر بهترین روش برای شارژ حساب وب مانی و پرفکت مانی است.

ووچر، نوعی کارت اعتباری یا گیفت کارت است که با وارد کردن اطلاعات آن در حساب بانکی، کیف پول شارژ می شود. هر دو بانک این نوع ووچر ها را ارائه می دهند. تصمیم گیری در مورد اینکه ووچر وب مانی بهتر است یا ووچر پرفکت مانی، بسته با نیاز شما دارد. این دو نوع ووچر از نظر کارایی و شرایط استفاده تقریبا یکسان هستند.

مقایسه پرفکت مانی و وب مانی

خرید ووچر پرفکت مانی و ووچر وب مانی به یک خدمت پرکاربرد در صرافی های آنلاین تبدیل شده است. همچنین، استفاده از صرافی های آنلاین یکی از روش های مناسب شارژ حساب وب مانی و پرفکت مانی برای ایرانیان است.شما میتوانید برای خرید ووچر بدون کارمزد به صفحه خرید ووچر پرفکت مانی بدون کارمزد مراجعه کنید.


وب مانی بهتر است یا پرفکت مانی؟


حال که با تفاوت وب مانی و پرفکت مانی آشنا شدید، بهتر می توانید برای استفاده از این بانک های دیجیتال تصمیم بگیرید. در جدول زیر نگاهی مجدد به تفاوت خدمات این دو بانک خواهیم داشت. توجه داشته باشید که این جدول مربوط به حساب های احراز شده و عادی این دو بانک است.

ارز الکترونیکی پرفکت مانیوب مانی
میزان کارمزداحراز نشده 2%
احراز شده 0.5%
0.8%
سقف واریز100000بدون محدودیت
سقف برداشت100000بدون محدودیت
تنوع حساب کاربریدلار، یورو، طلا، بیت کوینWMZ, WME, WMR, WMX, WMG
روش های شارژپی پال، مستر کارت، ویزا کارت، حواله، ووچرپی پال، مستر کارت، ویزا کارت، حواله، ووچر
سقف مجاز نگهداری پولبدون محدودیتبدون محدودیت

در این مطلب اشاره مختصری به تفاوت وب مانی و پرفکت مانی داشتیم. حال اگر تصمیم گرفته اید که بانک پرفکت مانی برای شما مناسب تر است، برای اطلاعات بیشتر به صفحه آموزش پرفکت مانی در وب سایت سیف اکسچنج 24 مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *