سرمایه گذاری در ترون لینک

استیکینگ یکی از قابلیت های کاربردی در دنیای ارز دیجیتال است که امروزه توسط اکثر شبکه های بلاک چین و کیف پول های ارز دیجیتال پشتیبانی می‌شود. کیف پول دیجیتال ترون لینک نیز از جمله ولت هایی است که از این قابلیت پشتیبانی می‌کند و این اجازه را به کاربران خود می‌دهد که با انجام آن، از ارز دیجیتال TRX سود کسب کنند. این روش که مطمئن‌ترین شیوه سرمایه گذاری در ترون لینک به شمار می‌رود، هم اکنون توسط بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال به افرادی که در پی کسب سود از رمز ارز ترون هستند معرفی می‌شود.


منظور از استیکینگ در ترون لینک چیست؟


استیکینگ یا همان استیک کردن قابلیتی در کیف پول ترون لینک است که شباهت زیادی به سپرده گذاری در بانک ها دارد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا تمام یا مقداری از ارز ترونی که دارید را سهام گذاری و از سود سالانه آن بهره‌مند شوید. به عبارت دیگر فرض کنید شما با روش های گوناگون مثل خرید ترون بدون احراز هویت , بازی کردن یا فعالیت در وب سایت های مربوطه مقداری ارز ترونیکس بدست آورده اید. اکنون می‌توانید این مقدار ارزی که دارید را در ترون لینک و صرافی های معتبر سهام گذاری کنید و در قبال آن سود بگیرید. این همان استیکینگ است!

مقدار سودی که با استیک کردن ترون در ترون لینک عاید شما خواهد شد، به صورت سالانه محاسبه می‌شود. اما از فواصل زمانی مشخص (روزانه، هفتگی، ماهانه) به حساب شما واریز خواهد شد و شما می‌توانید آن را برداشت کنید. هر چند که بهتر است از هر چند ماه یکبار سود واریزی به کیف پول‌تان را برداشت کنید. چون درخواست برداشت سود، یک تراکنش محسوب می‌شود و همانطور که می‌دانید انجام هر تراکنش در ولت های دیجیتال و صرافی ها، مستلزم پرداخت کارمزد است.

نکته مهم بعدی این که اگر چنانچه بعد از گذشت چند ماه یا حتی چند روز، شما به ارز  TRX که استیک کرده اید احتیاج پیدا کردید، می‌توانید آن را از حالت استیکینگ خارج کنید.


مراحل استیکینگ و سرمایه گذاری در ترون لینک


سرمایه گذاری و استیکینگ در ترون لینک شامل چند مرحله می‌باشد و مستلزم رعایت چند نکته بسیار مهم است که در ادامه آن ها را ذکر خواهیم کرد.

✅ قبل از هر کاری باید نرم افزار TronLink را دانلود کرده و آن را روی گوشی موبایل‌تان راه اندازی کنید. در مقاله ترون لینک چیست؟ مراحل نصب و راه اندازی این کیف پول را به طور کامل آموزش داده ایم. پس اگر قبلا از این ولت دیجیتال استفاده نمی‌کردید و نحوه راه اندازی آن را بلد نیستید، می‌توانید از مطالب درج شده در مقاله مذکور کمک بگیرید.

حالا برای استیک کردن مقدار ارز ترون مدنظرتان در این کیف پول دیجیتال، مراحل زیر را طی کنید؛

مرحله اول؛ خرید Bandwidth یا پهنای باند

همانطور که بارها از ابتدای مقاله گفتیم، ترون لینک برای انجام تراکنش استیکینگ و سهام گذاری ارز ترون، مثل تمام تراکنش های دیگر از حساب شما کارمزد (Fee) کسر می‌کند. کارمزد استیکینگ در این کیف پول نیز Bandwidth یا پهنای باند است. در نتیجه شما برای این که بتوانید با موفقیت این تراکنش را انجام دهید، باید ابتدا مقداری Bandwidth خریداری کنید.

خرید Bandwidth یا پهنای باند نیز مستلزم فریز کردن ارز TRX است. به عبارت روشن‌تر شما برای کسب مقدار پهنای باند مورد نیازتان می‌بایست مقداری از ارز ترونی که دارید را فریز کنید. برای انجام این کار کافیست در کیف پول ترون لینک روی گزینه Freeze کلیک کنید.

staking ترون لینک

بعد از کلیک بر روی گزینه گفته شده، صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مشاهده خواهید کرد؛

آموزش سرمایه گذاری در ترون لینک

حالا در این صفحه و در قسمت Bandwidth باید مقدار ارز TRX را وارد نمایید تا کیف پول در قبال آن به شما پهنای باند اختصاص دهد. توجه داشته باشید که مقدار Bandwidth مورد نیاز شما به میزان ارز ترون که قصد استیک کردن آن را دارید بستگی دارد و نمی‌توان عدد مشخصی برای آن ذکر کرد.

بعد از مشخص کردن ارز TRX در کادر مربوطه، روی گزینه Freeze که در پایین صفحه مشاهده می‌کنید کلیک کنید و منتظر بمانید تا Bandwidth حساب شما شارژ شود. این کار ممکن است از 1 تا 24 ساعت طول بکشد! شما می‌توانید در صفحه ابتدایی کیف پول ترون لینک، از رقم درج شده در کنار عبارت Bandwidth متوجه شوید که این عملیات انجام شده است یا خیر.

مرحله دوم؛ بررسی صرافی ها و کیف پول های موجود برای استیکینگ ترون

تقریبا همه افراد این تصور را دارند که سرمایه گذاری در ترون لینک، فقط در همین کیف پول اتفاق می‌افتد. ولی در واقع ترون لینک علاوه بر انجام این کار و پرداخت سود، نقش واسطه را دارد و صرافی هایی را که در قبال سهام گذاری TRX سود پرداخت می‌کنند را به شما معرفی می‌کند. پس شما در این مرحله باید یک صرافی انتخاب نمایید! مشاهده لیست صرافی ها یا بهتر است بگوییم ولیدیتورها، میزان سود سالانه‌ای که پرداخت می‌کنند و همچنین تعداد رای هایی که هر یک از آن ها از کاربران دریافت کرده اند، همگی در بخش Vote قابل مشاهده است.

پس برای دیدن این لیست و انتخاب صرافی، روی گزینه Vote در صفحه اصلی کیف پول ترون لینک کلیک کنید؛

مراحل سرمایه گذاری در ترون لینک

✅ ولیدیتورهای دارای تعداد رای بیشتر، مثل صرافی Binance  ، صرافی Poloniex و خودِ کیف پول ترون لینک های بهتر و مطمئن‌تری هستند.

مرحله سوم؛ انتخاب صرافی یا کیف پول برای استیکینگ ترون

بعد از مشاهده لیست صرافی ها و کیف پول های دیجیتال موجود در بخش Vote و بررسی میزان سود و آرای هریک از آن ها، باید یک صرافی یا ولت را انتخاب کنید. بعد از کلیک بر روی گزینه مورد نظر، صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که شامل یک سری اطلاعات کلی است.

سرمایه گذاری در tronlink

مرحله چهارم؛ عضویت در ولیدیتور (صرافی یا کیف پول)

بعد از مشاهده اطلاعات، روی گزینه Vote در پایین صفحه کلیک کنید تا صفحه دیگری که متشکل از چند فیلد است، نمایش داده شود. در این صفحه فقط باید مقدار ارز TRX که قصد استیک کردن و سهام گذاری آن ها را دارید را وارد کنید. بعد از وارد کردن مقدار ارز ترون در فیلد مربوطه، میزان کارمزد (Fee) لازم با واحد Bandwidth در پایین صفحه نمایش داده خواهد شد. اگر این تعداد Bandwidth در کیف پول دیجیتال شما موجود است، کافیست روی گزینه Confirm در انتهای صفحه کلیک کنید تا درخواست شما ثبت شود.

سرمایه گذاری در ترون

2 نکته مهم درباره استیکینگ در ترون لینک


✅ مقدار سودی که هر یک از صرافی های ارز دیجیتال یا کیف پول های دیجیتال در قبال سهام گذاری ترون پرداخت می‌کنند، تخمینی است! یعنی اینطور نیست که مثلا اگر شما در یک صرافی که 6% سود سالانه پرداخت می‌کند 1000 واحد ترون استیک کنید، در پایان سال 6 واحد TRX به ارزهای دیجیتال شما اضافه شود. چون این 6% در بعضی از ماه های سال ممکن است کاهش یابد و در بعضی ماه های دیگر، افزایش داشته باشد.

✅ سرمایه گذاری در ترون لینک شیوه های دیگری هم دارد که dApp های موجود در این کیف پول یکی از آن ها هستند. منتهی استیک کردن ترون، روشی است که بنیاد ترون آن را تایید می‌کند و در نتیجه می‌توان گفت امنیت بیشتری دارد.

سخن پایانی

مطمئن باشید با طی مراحل ذکر شده در این مقاله و رعایت نکات گفته شده، می‌توانید عملیات سرمایه گذاری در ترون لینک را با موفقیت انجام دهید حتی اگر تخصص و دانش زیادی در زمینه ارزهای دیجیتال نداشته باشید. با این حال اگر در طی مراحل دچار مشکل شدید، می‌توانید از کارشناسان ما در صرافی سیف اکسچنج 24 کمک بگیرید یا با مطالعه مقاله قیمت ترون در اینده پیش بینی متخصصان را در مورد این ارز دیجیتال بدانید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *