درگاه پرداخت پرفکت مانی

دریافت درگاه پرداخت پرفکت مانی یکی از خدماتی است که پرفکت مانی به کاربران خود ارائه می دهد. پرفکت مانی یک بانک اینترنتی و الکترونیکی است. اگر از کاربران آن هستید و در عین حال یک فروشگاه و کسب و کار اینترنتی در اختیار دارید، شاید برایتان سوال باشد که چگونه میتوانید از پرفکت مانی به عنوان یک درگاه پرداخت در سایت خود استفاده کنید.

از آنجایی که این بانک کشور ایران را پشتیبانی می کند و در داخل کشور صرافی های تایید شده ای نیز دارد , میتوانید درگاه پرداخت این بانک را به سایت خود اضافه کنید. درگاه پرفکت مانی در سطح بین المللی اعتبار دارد و توسط بسیاری از اشخاص و کسب و کارها پذیرفته شده می باشد. پس استفاده از آن می تواند قدم مناسبی در جهت وارد کردن کسب و کار شما به بازار بین المللی باشد. از این طریق می توانید درآمد دلاری کسب کنید و در عین حال به کسب و کار خود نوعی اعتبار جهانی بدهید.


پیش نیاز های دریافت درگاه پرداخت پرفکت مانی


اگر قصد راه اندازی درگاه پرداخت پرفکت مانی برای کسب و کارتان را دارید، ابتدا باید پیش نیازهایی را رعایت کنید. پس از طی کردن این مراحل می توانید برای ساخت درگاه پرداخت در سایت خود اقدام کنید. طی کردن این مراحل برای همه کاربران اجباری است.

نیاز به گفتن ندارد که برای شروع باید یک ” حساب کاربری پرفکت مانی “  افتتاح کنید. پس از افتتاح نیاز است که حساب کاربری خود را با استفاده از مدارک شناسایی معتبر وریفای یا تایید کنید. این اقدام نه تنها هویت شما را برای پرفکت مانی مشخص می کند، بلکه مزایایی برای شما نیز دارد. مهمترین این مزایا کاهش چشمگیر کارمزد های پرداخت توسط شما است، که از 2 درصد به نیم درصد کاهش می یابد. برای وریفای کردن حساب کاربری می توانید خودتان به صورت مستقیم اقدام کنید. ولی به خاطر داشته باشید که باید از قبل مدارکی را برای این اقدام آماده کنید.

پس از وریفای کردن، باید به بخش Account Security یا امنیت حساب کاربری خود در وب سایت پرفکت مانی مراجعه کنید. در این بخش گزینه امنیتی API حساب کاربری شما یافت می شود که باید آن را فعال کنید. پس از فعال کردن API باید آی پی های مد نظر خود را برای دسترسی به درگاه پرداخت مشخص کنید. در این بخش میتوانید بازه یا رنجی از آی پی ها را نیز مشخص کنید. با وارد کردن آی پی در واقع مشخص می کنید که چه آی پی هایی میتوانند از درگاه پرداخت پرفکت مانی در فروشگاه شما استفاده کنند.

درگاه پرداخت perfectmoney

حال باید کد ها و یا افزونه API مناسب را برای سایت خود دانلود کنید. API به زبان ساده یک رابط یا واسط نرم افزاری است که به دو یا چند کامپیوتر امکان می دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. استفاده از API راه را برای افزودن درگاه پرداخت به یک فروشگاه هموار می کند.


آموزش گام به گام افزودن درگاه پرفکت مانی


همانطور که در بخش قبل گفتیم، اولین اقدام برای افزودن درگاه پرفکت مانی به سایت، افتتاح حساب کاربری در سایت پرفکت مانی و تایید یا همان وریفای کردن آن است. بعد از انجام این کار و تایید شدن حساب می‌بایست مراحل زیر را به ترتیب طی کنید تا درگاه مورد نظر با موفقیت به سایت شما اضافه شود؛

1.کلیک بر روی گزینه Setting از نوار دسترسی بالاس صفحه

ساخت درگاه پرداخت

2. انتخاب گزینه Change Security Setting از منوی Security

3. حالا صفحه را اسکرول کنید تا به گزینه آخر یعنی API یا همان Automated Program Interface برسید و بر روی کادر Enable در این قسمت کلیک نمایید تا این گزینه فعال شود.

پرفکت مانی درگاه

4. بعد از فعالسازی API لازم است تا تنظیماتی بر روی آن اعمال کنید. از همین جهت باید گزینه Edit که حالا در انتهای کادر مربوط به آن ظاهر شده را انتخاب نمایید.

پرفکت مانی درگاه پرداخت

5. بعد از ورود به قسمت تنظیمات API، باید در کادر مربوطه IP سرور وب سایت مورد نظر که قصد افزودن درگاه پرفکت مانی به آن را دارید را وارد نمایید. پس از وارد کردن کد امنیتی روی گزینه Save کلیک کنید.

درگاه پرفکت مانی

6. شما برای این که بتوانید درگاه پرفکت مانی را روی وب سایت منتقل کنید به عبارت Altamate Passphrase احتیاج خواهید داشت. پس باید مجددا به بخش Setting برگردید و این اصطلاح را در لیست تنظیمات بیابید و روی گزینه Generate که در مقابل آن نوشته شده، کلیک کنید تا این عبارت در کادر مربوطه نمایش داده شود.

درگاه پرداخت پرفکت مانی

نکته: توجه داشته باشید که این عبارت کلید ارتباطی میان وب سایت پرفکت مانی و وب سایت شماست.

7. حالا صفحه را اسکرول کنید و بعد از وارد کردن کد امنیتی، روی گزینه Apply Setting کلیک کرده و تغییرات را ذخیره نمایید.

8. در این مرحله باید به وب سایت مورد نظر و افزونه‌ای که به منظور انتقال درگاه پرفکت مانی، روی سایت فعال کرده اید مراجعه کنید.

نکته: انتقال و فعالسازی درگاه پرفکت مانی نیازمند اعمال تنظیمات API روی وب سایت مورد نظر است. مثلا اگر سایت شما وردپرسی است، می‌بایست افزونه هایی که مناسب فعالسازی درگاه پرفکت مانی هستند را دانلود یا خریداری کنید.

درگاه perfectmoney

9. برای انتقال درگاه به وب سایت، باید فیلدهای مربوطه را به ترتیب با اطلاعات خواسته شده پر کنید. این اطلاعات به شرح زیرند:

    • Account id عددی که هنگام ساخت پرفکت مانی به آدرس ایمیل شما ارسال شده
    • Account password پسورد و رمز ورود اکانت شما
    • Perfectmony account U اکانت دلاری شما در پرفکت مانی (این مورد مختص زمانی است که شما قصد فعالسازی درگاه دلاری پرفکت مانی را داشته باشید)
    • Passphrase عبارتی که در مرحله قبل در قسمت تنظیمات پرفکت مانی آن را دریافت کردید

10. پس از طی این مراحل و وارد کردن اطلاعات گفته شده، روی دکمه ثبت کلیک کنید تا درگاه پرفکت مانی در سایت شما فعال شود.


API مرتبط با درگاه پرداخت پرفکت مانی را از کجا دریافت کنیم؟


خوشبختانه، پرفکت مانی به عنوان یک بانک اینترنتی، تمامی کدها و افزونه های مورد نیاز برای راه اندازی درگاه پرداخت پرفکت مانی را در اختیار کاربر قرار می دهد. این بخش از کار کمی وارد مسائل فنی سایت می شود، ولی امکان انجام آن توسط کاربران مبتدی در زمینه طراحی سایت نیز ممکن است.

در این مرحله باید ابتدا مشخص کنید که سایت شما با استفاده از کدام یک از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) طراحی شده است. سیستم های مدیریت محتوای از پیش طراحی شده و مشهور شامل جوملا، وردپرس، زن کارت، سی اس کارت و برخی دیگر می شود. اگر سایت شما با استفاده از CMS های سفارشی سازی شده با زبان های پایتون، پی اچ پی، پرل و یا دیگر زبان های برنامه نویسی طراحی شده است نیز امکان نصب درگاه پرداخت وجود دارد. پس از مشخص شدن سیستم مدیریت محتوای سایت، می توانید با مراجعه به بخش افزونه درگاه پرداخت پرفکت مانی، مراحل نصب درگاه را طی کنید.


دانلود افزونه های درگاه پرداخت پرفکت مانی


اگر سایت شما با استفاده از سیستم های مدیریت محتوای معروف طراحی شده است. ابتدا به صفحه افزونه های از پیش ساخته شده پرفکت مانی در این صفحه (با وی پی ان وارد شوید) مراجعه کنید. حال فرض کنید فروشگاه شما با استفاده از وردپرس طراحی شده است. با کلیک بر روی آیکون وردپرس در صفحه اشاره شده، جزییات درگاه پرداخت پرفکت مانی برای وردپرس به شما نمایش داده می شود.

در این صفحه شما میتوانید گزینه ای به عنوان  Download Perfect Money Plugin for WordPress را مشاهده کنید. این گزینه افزونه های لازم برای نصب درگاه پرداخت را به شما ارائه می دهد. با کلیک بر روی این گزینه دانلود افزونه درگاه پرداخت پرفکت مانی را آغاز کنید. حال به پنل مدیریتی وب سایت خود مراجعه کنید. سپس وارد بخش نصب افزونه ها شده و درگاه پرفکت مانی را همانند دیگر درگاه ها برای فروشگاه خود نصب کنید.

api درگاه پرداخت

اگر فروشگاه شما بر پایه یکی از زبان های برنامه نویسی، سفارشی سازی شده است، مراحل دانلود و راه اندازی درگاه پرداخت پرفکت مانی تفاوت های با روش CMS های مشهور دارد. برای این کار به جای دانلود و نصب افزونه، باید کد های دستوری API پرفکت مانی را با توجه به زبان وب سایت خود دانلود کرده و این دستورات را در سایت خود استفاده کنید. کد های برنامه نویسی لازم را میتوانید در صفحه رسمی API های پرفکت مانی پیدا کنید.

درگاه مانی

اگر به زبان برنامه نویسی هیچ نوع آشنایی ندارید، این مرحله ممکن است کمی برایتان دشوار باشد. ولی در فضای وب آموزش های گام به گام متعددی وجود دارد، که میتواند شما را در نصب گام به گام درگاه پرداخت پرفکت مانی راهنمایی کند. در غیر این صورت می توانید با طراحان وب سایت ارتباط برقرار کنید و آز آن ها در این زمینه راهنمایی بگیرید. اگر با زبان برنامه نویسی سایت خود آشنایی دارید، پرفکت مانی در این صفحه دستورالعمل ها و راهنمایی های متعددی را ارائه داده است. میتوانید جزئیات دقیق کد ها و دستورات را در قالب یک فایل ورد دریافت و مطالعه کنید.

پس از نصب درگاه پرداخت در وب سایت خود، باید مجددا به بخش Account Security حساب کاربری خود در سایت پرفکت مانی مراجعه کنید و برای API خود یک رمز عبور ثبت کنید. این رمز عبور در مراحل اتصال درگاه پرداخت به وب سایت شما مورد استفاده قرار میگیرد.


پرفکت مانی از چه CMS هایی پشتیبانی می کند؟


امکان دریافت درگاه پرداخت پرفکت مانی برای بسیاری از سیستم های مدیریت محتوای موجود در اینترنت وجود دارد. پرفکت مانی همه روزه در حال بروزرسانی لیست این سیستم ها است. در زیر میتوانید تصویر تمامی سیستم های مدیریت محتوای پشتیبانی شده توسط پرفکت مانی را مشاهده کنید.

درگاه پرداخت ارز دیجیتال وردپرس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *