سیف اکسچنج ۲۴

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال | آموزش صفر تا صد ?

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال بسیاره سود ساز و همچنین مشکل است. در این مسیر باید شما دانش حداقلی از چیدن سبد سرمایه گذاری کریپتو , انواع روش های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال , آشنایی با انواع خطرات و ریسک های این بازار و همچنین انتخاب بهترین کیف پول داشته باشید. همان طور که مشاهده می کنید , در 5 سال گذشته بیت کوین 8 برابر بیشتر از دلار و اتریوم 10 برابر از سکه طلا سود ساز بوده اند , برای آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال و بهترین استراتژی سرمایه گذاری ارز دیجیتال (استراتژی مورد استفاده بزرگترین سرمایه گذار جهان وارن بافت) با سیف اکسچنج 24 در ادامه همراه باشید.
سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال
اولین نکته برای چیدن سبد خود این است که همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید. دومین نکته این است به اندازه ی توان خود تخم مرغ در سبد بگذارید (پیشنهاد ما چیدن سبدی با 5 ارز می باشد) . شما باید هر چند وقت یکبار در مورد ارز خود تحقیق کنید , زمانی که ارز های دیجیتال شما بیشتر از مقدار مشخصی باشد , تحقیق کردن در مورد آن ها کاری سخت و طاقت فرسایی می شود. سبد های سرمایه گذاری از لحاظ ریسک پذیری به سه دسته تقسیم میشوند: 1.کم ریسک 80 در صد بیتکوین و اتریوم و 20 در صد باقی مانده شامل ده ارز اول سایت کوین مارکت کپ 2.یسک متوسط 50 در صد بیتکوین و اتریوم , 40 در صد شامل ده ارز اول و 10 در صد باقی مانده شامل ارز های رتبه  10 تا 50 لیست کوین مارکت کپ 3.پر ریسک 30 در صد بیتکوین و اتریوم , 30 در صد شامل ده ارز اول , 20 در صد شامل ارز های رتبه  10 تا 50 و 10 در مابقی شامل ارز های 50 تا 100 لیست کوین مارکت کپ ✅ سرعت نقدشوندگی بسیار بالا الاخصوص برای 10 ارز اول مارکت کپ ✅ 99 در صد ارز های دیجیتال بدون پشتوانه فیزیکی مانند طلا , نقره و دلار هستند ✅ سرعت بسیار بالا انتقال ارز (در ساعات خلوتی شبکه کمتر از یک دقیقه طول می کشد) از مبدا به مقصد ✅ تنوع بالای ارز های در سرمایه گذاری (بیشتر از 5000 ارز دیجیتال داریم) ✅ پرداخت های بین المللی ✅ بازده ای بسیار بالا (بیتکوین در بازه یکساله تقریبا 200 در صد رشد داشته است) ✅ بازار فعال 24 ساعته در 7 روز هفته ❌ خطر از دست دادن داده‌ها به علت گم کردن کلید خصوصی کیف پول ✔کلید خصوصی کیف پول معمولا 15 الی 25 کلمه انگلیسی است ,که باید ترتیب آن درست وارد شود. ❌ نوسان های بالای 50 در صد در یک روز ❌ عدم قانون گذاری توسط دولت ها ❌ عدم برگشت پذیری در تراکنش ها (در صورت اشتباه وارد کردن کیف پول مقصد امکان برگشت سرمایه نزدیک به 0 است) ❌ بازار ارز دیجیتال پر از کلاهبرداران است(از هر 10 پروژه ای ارز دییجتال 9 تای آن  کلاهبرداری است) ❌ تحریم ایرانیان در اکثر صرافی های بزرگ ❌ امکان بلوکه شدن پول ایرانیان توسط برخی ارز ها وجود دارد بهتر است قبل از خرید مقدار زیادی ارز دیجیتال شما با مقدار کمی (1  الی 10 میلیون ) از سرمایه خود وارد دنیای سرمایه گذاری در ارز دییجتال شوید , تا با چم و خم کار آشنا شوید. توصیه ما به این کار به این دلیل است که افراد تازه کار معمولا قربانی کلاهبرداران و افراد سود جو میشوند. با کمی صبور بودن در حداقل یک سایکل ارز دیجیتال (سایکل های ارز دیجیتال معمولا 4 ساله می باشند) شما در آینده نزدیک به سود های 100 الی 1000 در صدی می رسید. شما میتوانید در دوره ی که مشغول به آموزش و کسب تجربه هستید از استراتژی  DCA برای کسب سود استفاده کنید. ✔ سایکل: منظور از سایکل در اینجا یعنی شما بازار نزولی , صعودی و خنثی را مشاهده کرده باشید.
سرمایه گذاری ارز دیجیتال
مهمترین بخش سرمایه گذاری ارزدیجیتال تحمل میزان ضرر است. شما باید در صد معینی را برای تحمل ضرر انتخاب کنید و از معامله خارج شوید, بهتر است برای درک بهتر میزان ضرر مقداری پولی که از دست میدهید به شی , سفر یا هر چیزی که دوست دارید تبدیل کنید تا درک بهتری از ضرر داشته باشید. به عنوان مثال شما 500 میلیون سرمایه دارید و با خود می گویید, تحمل 50 در صد ضرر را دارم که 250 میلیون می شود. برای درک بهتر میزان ضرر و فریب نخوردن توسط اعداد و ارقام 250 میلیون خود را یک موتور سیکلت در نظر بگیرید تا متوجه میزان دقیق ضرر خود شوید تا درک بهتری برای قرار دادن حد ضرر در معامله خود داشته باشید. روش های سرمایه گذاری انواع متفاوتی دارد ما در اینجا 3 تا از بهترین روش های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای ایرانیان را معرفی کردیم, که عبارتند از :

1. سهام‌گذاری (Staking) :

استیکینگ یا سهام گذاری درست مانند سود بانکی است , برای روشن شدن این موضوع مثالی برای شما می زنیم. فرض کنید سود سالانه استیک بیتکوین 10 در صد می باشد. شما با استیک کردن 10 بیتکوین سالی 1 بیتکوین به عنوان پاداش دریافت میکنید. این نوع سرمایه گذاری مناسب افرادی است که سرمایه گذاری بلند مدت انجام می دهند. ✔اگر قیمت بیتکوین 100.000 دلار باشد و شما 10 بیتکوین (یک میلیون دلار) استیک کرده باشید و بیت کوین در یک سال پس از استیک کردن شما با سود پیش فرض 10 در صد 50 در صد کاهش قیمت (سرمایه شما 550.000 دلار است + با احتساب یک بیتکوین از سود استیک ) داشته باشد , در اصل شما موجب ضرر بزرگی شده اید, اگر همین مفروضات با رشد 50 در صد همراه باشد , سرمایه شما 1.650.000(با احتساب 1 بیتکوین از سود استیکینگ) دلار شده است, پس در این روش سرمایه گذاری رشد و سقوط بازار بسیار تاثیر گذار است.

2. سرمایه‌گذاری بلند مدت (هلد کردن) :

بهترین و کم دردسر ترین روش سرمایه گذاری هلد کردن است. نمونه ای از یک هولدر خوش شانس: در سال 2013 آقای هاولز هارد دیسک خود را که شامل 8000 بیتکوین بود را به اشتباه دور انداخت, در آن زمان مجموع قیمت بیتکوین های آقای هاولز 8 میلیون دلار بود, سرانجام در سال 2020 با کمک ماموران شهرداری و گروهی از مردم هارد خود را پیدا کرد, ارزش هارد دیسک در آن زمان به 400 میلیون دلار (ارزش سرمایه آقای هاولز 50 برابر شده بود تنها در 7 سال) رسیده بود.

3. کسب درآمد با معرفی دوستان

یکی از ساده ترین روش ها برای کسب درامد از ارز دیجیتال معرفی دوستان است.با معرفی هر یک از دوستان خود در سایت سیف اکسچنج 24 , 30 در صد از کارمزد تراکنش به حساب شما واریز می شود.

1. پامپ و دامپ

در فضای آنلاین پر از کانال های پامپ و دامپ می باشد, پام و دامپ مانند قمار است , اگر دنبال سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال هستید, وارد چنین کانال هایی نشوید که به احتمال 70 در صد , سرمایه شما در عرض چند ثانیه صفر می شود. ✔پامپ و دامپ : وقتی گروهی از افراد در زمانی مشخص اقدام به خرید ارزی با مارکت کپ کوچک می کنند , باعث پامپ شدن (افزایش قیمت ) آن ارز می شوند و بعد از فروش آن ارز دامپ (کاهش قیمت) می شود.

2. ارز های اسکم

بیش از 90 در صد پروژه های ارز دیجیتال اسکم هستند و فقط تعداد محدودی از آن ها پروژه های واقعی و سود آور هستند, بهتر است قبل از شروع سرمایه گذاری روی ارزی در مورد آن ارز تحقیق کنید.

3. اینفولنسر های کلاهبردار

اموزش سرمایه گذاری ارز دیجیتال
دنیای ارز های دیجیتال پر از افرادی است که با وعده های پوچ و با استفاده از طمع شما , تشویق به رفتار هیجانی می کنند تا جیب های خود را با سرمایه شما پر کنند. مراقب چنین افرادی باشید که کم هم نیستند!!(خود من نیز در ابتدای مسیر یادگیری ارز دیجیتال سرمایه کوچک خود را از دست دادم. ?) یکی از ساده ترین روش ها انتخاب 3 الی 10 ارز (پیشنهاد ما 5 ارز می باشد.) از بین 20 ارز برتر بازار می باشد, الاخصوص اتریوم و بیت کوین .روش دیگری که به شما توصیه می کنم , انجام بدهید این است که روی هر ارزی که سرمایه گذاری میکنید, حداقل در حد 5 دقیقه از راه حل هایی که ارز مورد نظر شما برای بر طرف کردن مشکلات جامعه قرار است درست کند با دیگران صحبت کنید. به صورت کلی کیف پول های ارز دیجیتال مناسب سرمایه گذاری این 4 دسته می باشند. 1.کیف پول های صرافی ها : این کیف پول مناسب کسانی است که میخواهند خیلی سریع دارایی خود را نقد کنند. یکی از مهمترین معایب این کیف پول ها این است که در صورت هک شدن صرافی احتمال از دست رفتن تمام دارایی های کاربرانش زیاد است. 2.کیف پول های موبایل: کیف پول های موبایل مانند سایر  برنامه های  موبایل  بر روی گوشی نصب می شوند, این کیف پول ها مناسب کسانی است که مقدار کمی سرمایه دارند یا در 3 ماه آینده  ارز های خود را میخواهند نقد کنند. 3.کیف پول های تحت وب : کیف پول دسکتاپ  از نظر امنیت و کارایی بسیار شبیه کیف پو موبایل است و تنها تفاوت آن این است که روی مرورگر شما نصب می شود. 4.کیف پول های سخت افزاری: کیف پول سخت افزاری بسیار امنیت بالایی دارد و حدود قیمت آن از 1 میلیون تومان شروع می شود  و تا 10 میلیون ادامه دارد , این کیف پول مناسب افرادی با سرمایه بیشتر از 50 میلیون و برای بازه های سرمایه گذاری بیشتر از 6 ماه مناسب می باشد. ✔شما میتوانید ترکیبی از تمام کیف پول های بالا را داشته باشید. برای نقد کردن کمتر از 1 ماه از کیف پول صرافی , در بازه 1 تا 3 ماه از  کیف پول موبایل یا تحت و برای بازه های بلند از کیف پول سخت ابزاری استفاده کنید.
سرمایه گذاری در ارز دیجیتال
بهترین استراتژی سرمایه گذاری مخصوصا برای افراد مبتدی استراتژی DCA می باشد. تجربه شخصی من : من استراتژی های زیادی از جمله ایچیموکو , پرایس اکشن و غیره را تست کردم , جالب این است که هیچکدام از این روش ها به اندازه آسان ترین استراتژی یعنی DCA به من سود نرسانده است. فرض کنید نمیدانید بیتکوین رشد میکند یا سقوط و به رشد این ارز در بلند مدت ایمان دارید(همچنین حوصله ندارید به طور مداوم چارت بیت کوین را چک کنید) . در این صورت بهترین استراتژی DCA میباشد. شما در این روش هر ماه یا هر هفته حجم ثابتی ارز می خرید. مثلا هر ماه حدود 2 میلیون تومان , همچنین پیشنهاد میکنم برای افزایش شانس خود برای کسب سود بیشتر, از شاخص ترس و طمع استفاده کنید. در مواقعی که ترس زیاد میشود در بازار اقدام به خرید 2 میلیون تومان کنید و همچنین در مواقعی که شاخص در طمع شدید است 2 میلیون تومان یا بیشتر اقدام به فروش کنید. مثال دیگر : حدود 100 میلیون سرمایه دارید سرمایه خود را به ده قست 10 میلیون تومانی تقسیم کنید و پله پله (ماه به ماه) بیتکوین یا هر ارزی مدنظرتان است بخرید. این استراتژی مخصوص افرادی است که : علاقمند به سرمایه گذاری هستند اما دانشی در زمینه ارز دیجیتال ندارند. افرادی که مشغله خیلی زیادی دارند و وقت ازاد جهت مطالعه و انجام معاملات روزانه ندارند.
  • با کمک ژورنال حداقل 30 در صد شانس موفقیت شما افزایش می یابد
  • شما با ژورنال نقاط ضعف و قوت استراتژی خود را می فهمید.
  • با کمک دفتر ژورنال بهترین استراتژی معاملاتی خود را پیدا خواهید کرد
  • ضرر کمتری برای یادگیری بازار خواهید پرداخت
  • مدیریت بهتری در مقابل دارایی های خود خواهید داشت.
این مطلب صرفا جهت آموزش به شما عزیزان می باشد و سیف اکسچنج 24 هیچ توصیه مالی برای خرید یا فروش ارز دیجیتال به شما نمی کند , مسئولیتی در مقابل سود و ضرر شما  ندارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا