دریافت کد ووچر

ووچر پرفکت مانی (Voucher) یکی از روش های محبوب و پر استفاده برای انتقال وجه در بین دو حساب پرفکت مانی است. شما میتوانید ووچر را به عنوان یک کارت از پیش پرداخت شده یا کارت هدیه در نظر داشته باشید که دارای مبلغ خاصی است. از این کارت میتوان برای شارژ حساب پرفکت مانی و یا انواع معاملات بین المللی استفاده کرد.

برخی بر این گمان هستند که کد ووچر پرفکت مانی فقط از طریق صرافی ها و یا فروشگاه ها قابل تهیه هستند. ولی اینطور نیست. هر کاربر این امکان را دارد که از طریق کیف پول پرفکت مانی خود اقدام به گرفتن کد ووچر کند. سپس کاربر میتواند در معاملات مختلف به جای واریز وجه از این کدها برای خرید و فروش استفاده کند و یا کد ووچر را به فروش برساند.

البته این روش برخی ضعف های امنیتی نیز دارد. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، روشی برای تست سالم بودن کد ووچر پرفکت مانی دارد. در ادامه با ما باشید تا پس از توصیف روش دریافت کد ووچر، شما را با دلایل و نحوه تست سالم بودن این کد ها آشنا کنیم.

برای خرید ووچر پرفکت مانی همراه با سقف تراکنش روزانه برداشت و واریز به مقاله ” خرید ووچر پرفکت مانی بدون ثبت نام “ مراجعه کنید.


آموزش نحوه دریافت کد ووچر پرفکت مانی


اگر قصد دارید بدانید کد فعال سازی ووچر چیست یا نحوه دریافت کد ووچر چگونه است ، بدون شک ابتدا باید اقدام به ”  ساخت حساب پرفکت مانی “  کنید. همچنین لازم است تا مبلغ ووچری را که قصد تولید آن را دارید در کیف پول خود داشته باشید. روش های متعددی برای واریز پول به حساب پرفکت مانی وجود دارد که خود مبحثی مفصل است.(برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین آشنایی با کاربرد های کد ووچر به مقاله ” کد ووچر چیست “ مراجعه کنید. )

برای دریافت کد ووچر پرفکت مانی پس از ساخت و واریز وجه به حساب خود باید مراحل زیر را دنبال کنید.

  • ابتدا به حساب کاربری خود در سایت پرفکت مانی وارد شوید.(VPN روشن باشد.)
  • پس از ورود، در نوار بالای صفحه گزینه Withdraw را یافته و وارد این بخش شوید.
گرفتن کد ووچر
  • در لیست گزینه e-Voucher را انتخاب کنید. در این صفحه اگر از قبل از ووچر استفاده کرده باشید، لیست آن را خواهید دید.
  • در پایین صفحه گزینه Purchase a new e-Voucher را انتخاب کنید.
دریافت کد ووچر پرفکت مانی
  • در صفحه باز شده جدید، در قسمت Account to Charge From، حساب کاربری را که میخواهید , مبلغ ووچر از آن کسر شود انتخاب کنید. در کادر دوم نیز مبلغ ووچر پرفکت مانی را وارد کنید.
دریافت کد voucher
  • با کلیک بر روی گزینه Preview Purchase، مشخصات کد ووچری که تولید خواهد شد، نشان داده می شود. اگر دقت کنید در این صفحه میزان کارمزد پرداختی را نیز مشاهده خواهید کرد که از کیف پول شما کسر خواهد شد و نه از مبلغ ووچر.
  • حال پس از بررسی اطلاعات، در صورت تایید، گزینه Purchase e-Voucher را انتخاب کنید. حال شماره ووچر و کد ووچر برای شما نشان داده شده و یک نسخه از آن به شما ایمیل می شود. اگر از شماره تلفن خود در حین ثبت نام استفاده کرده باشید، از طریق پیامک نیز این کد را دریافت خواهید کرد.

دریافت کد ووچر پرفکت مانی و نحوه استفاده از آن


اگر یک کد ووچر پرفکت مانی را از یک صرافی خریداری کرده و یا از کسی دریافت کرده اید، استفاده از این کد بسیار آسان است. برای این کار کافی است که اینبار در نوار بالای صفحه در حساب کاربری خود، بر روی Deposit کلیک کنید و سپس e-Voucher را انتخاب کنید. در این بخش گزینه ای به عنوان Activate an e-Voucher نیز مشاهده خواهید کرد. بر روی این گزینه کلیک کنید. در صفحه بعدی مشاهده می کنید که اطلاعات ووچر از شما خواسته شده است.

گرفتن کد voucher

در این بخش به ترتیب کد ووچر و شماره فعال سازی یا Activation Code را وارد کنید. در کادر سوم نیز اعداد و حروف نشان داده شده در عکس زیر صفحه را وارد کنید و سپس بر روی Activate an e-Voucher  کلیک کنید. در صفحه بعدی ابتدا اطلاعات ووچر وارد شده به شما نمایش داده می شود و سپس می توانید آن را تایید کنید که به کیف پول شما واریز شود.

گرفتن کد ووچر پرفکت مانی

دلایل تست سالم بودن کد ووچر پرفکت مانی


تست سالم بودن کد ووچر پرفکت مانی بیشتر به دلیل اعتبار سنجی و جلوگیری از کلاهبرداری انجام می شود. زمانی که شما یک کد ووچر دریافت کرده اید، چه ساخته شما باشد و یا شخص دیگر، تا قبل از وارد کردن کد به حساب پرفکت مانی، امکان باطل کردن آن وجود دارد. این موضوع باعث شده تا برخی فروشندگان نامعتبر اقدام به سوء استفاده از ووچر ها کرده و برای مشتریان دشواری هایی ایجاد کنند. از طرفی تست سالم بودن کد ووچر به شما مبلغ واقعی آن را نمایش می دهد و از دریافت کد به مبلغ اشتباه (چه از عمد و یا غیرعمد) جلوگیری می کند.


چگونه متوجه سالم بودن کد ووچر پرفکت مانی شویم؟


در قسمت قبل اشاره کردیم که پس از وارد کردن کد ووچر و کلیک بر روی Activate an e-Voucher صفحه ای به شما نمایش داده می شود که اطلاعات ووچر در آن ثبت شده است. شما با استفاده از این صفحه می توانید سالم بودن ووچر دریافت شده را بررسی کنید.

اگر به جای این صفحه یک پیام خطا دریافت کنید، یا اطلاعات را اشتباه وارد کرده اید و یا کد ووچر شما معتبر نیست. اگر مبلغ نشان داده شده در این صفحه نیز با مبلغی که باید دریافت میکردید متفاوت است، سریعا آن را پیگیری کنید. تا زمانی که این اطلاعات را تایید نکنید، مبلغ ووچر پرفکت مانی به کیف پول شما واریز نخواهد شد، پس جای نگرانی وجود ندارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *