سیف اکسچنج ۲۴

بچ نامبر پرفکت مانی چیست؟| ( کد پیگیری ووچر ) – سیف اکسچنج 24

قبل از توصیف بچ نامبر پرفکت مانی، بهتر است کمی درباره این اصطلاح توضیح دهیم. بچ نامبر (Batch Number) را میتوانید یک نوع کد رهگیری تصور کنید. زمانی که محصولی در یک کارخانه و یا شرکت تولید می شود، برای اینکه مشتریان و تولید کنندگان بتوانند این محصول را رهگیری کنند نیاز به روشی مطمئن دارند. این پیگیری ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مثلا برای پیگیری این موضوع که چرا محصول تولید شده مشکل داشته است.

بچ نامبر (batch number) پرفکت مانی چیست؟

بهترین راه برای پیگیری، شماره گذاری محصولات است. شماره گذاری اصولا با توجه به روز، ماه، سال و سری تولید آن محصول در یک روز ایجاد می شود. مثلا سری دهم محصولاتی که در تاریخ 25 فروردین 1401 تولید شده اند، به شکل 01012510 شماره گذاری می شوند. این شماره به ترتیب از چپ با راست نشان دهنده سال، ماه، روز و سری تولید در آن روز است. این شماره را بچ نامبر نامگذاری کرده اند. بچ نامبر بستگی به نوع صنعت استفاده های متعددی دارد. در گذشته بچ نامبر ابتدا در صنعت داروسازی مورد استفاده قرار گرفته بود، اما به مرور زمان به مشخص شدن فواید بسیار آن، به دیگر صنعت ها راه پیدا کرد و امروزه تحت عناوین مختلف تقریبا در هر صنعت یا خدمتی دیده می شود.


پرفکت مانی چگونه از بچ نامبر استفاده می کند؟


همانطور که میدانید پرفکت مانی یک سیستم بانک اینترنتی است. مانند تمامی بانک های جهان، راهی برای رهگیری تراکنش های انجام شده در پرفکت مانی وجود دارد. بچ نامبر پرفکت مانی یکی از کلیدی ترین روش های پیگیری و رهگیری در این بانک اینترنتی است. هر فعالیتی که شما در پرفکت مانی انجام می دهید با یک بچ نامبر شماره گذاری می شود. همچنین زمانی که یک ووچر پرفکت مانی خریداری می کنید، این ووچر دارای یک بچ نامبر است. در پرفکت مانی دو نوع تراکنش وجود دارد. اول تراکنش ولت به ولت (Vault to Vault یا خزانه به خزانه) و دیگری با استفاده از ووچر پرفکت مانی است.برای اشنایی بیشتر با ووچر پرفکت مانی میتوانید به مقاله کد ووچر چیست مراجعه کنید. تراکنش های ولت به ولت در دو مرحله انجام می شوند. مرحله اول زمانی است که خریدار درخواست ارسال پول می دهد (مثل خریداری که در دستگاه پوز کار میکشد) و عملیات انجام می شود. در این بخش خریدار پیغام اتمام عملیات را به صورت آنی دریافت می کند. اما در سمت بانک چه اتفاقی می افتد؟ آیا در همان لحظه مبلغ جا به جا می شود؟ جواب خیر است. بانک هایی مثل پرفکت مانی برای جلوگیری از اتلاف وقت، هزینه و برای ایجاد امنیت بیشتر در تراکنش ها آن ها را به صورت دسته ای پردازش می کنند. این پردازش ها اصولا در پایان روز به صورت یکجا انجام می شود. بانک ها بچ نامبر را به صورتی طراحی می کنند که ساختاری مشخص و قابل فهم به اطلاعات تراکنش ها بدهد تا بتوان  استفاده های مفیدی از آن کرد.


بچ نامبر چه مزیتی برای کاربر دارد؟


مهم ترین دلیل استفاده از بچ نامبر پرفکت مانی، کاهش هزینه های تراکنش است. مانند تمامی بانک ها، پرفکت مانی برای جا به جایی ارز نیاز به دریافت کارمزد دارد. زمانی که در طی روز چندین تراکنش با مبلغ مختلف داشته اید، این امکان وجود دارد که با استفاده از بچ نامبر تمامی این تراکنش ها به صورت یکجا انجام شوند. در این صورت شما فقط یکبارهزینه کارمزد پرداخت می کنید. لزومی ندارد بر اساس تعداد تراکنش های انجام شده هزینه اضافه ای پرداخت کنید. چارچوب استفاده کلی بچ نامبر پرفکت مانی به همین شکل است. تصور کنید یک ووچر پرفکت مانی که خریداری کرده اید دارای مشکل است. یا زمانی که پرداخت را با ووچر انجام میدهید مبلغ به دست فروشنده نمی رسد. حال با استفاده از بچ نامبر ووچر پرفکت مانی که از فروشنده دریافت می کنید، میتوانید وضعیت ووچر و سفارش خود را پیگیری کنید. می توانید بچ نامبر هر تراکنش را در اختیار شخص گیرنده قرار دهید. و یا بچ نامبر طرف مقابل را از آن ها دریافت کنید تا به پیگیری و بررسی مبلغ دریافتی بپردازید. در کل میتوان گفت که بچ نامبر پرفکت مانی، فعالیت های بانکی را سهولت می بخشد. به شما امکان می دهد که از وضعیت تمامی پرداخت و دریافت ها مطلع باشید، و راهی است برای پیگیری فعالیت های خود در پرفکت مانی.


چگونه بچ نامبر خود را بدست آوریم؟


همانطور که گفته شد، هر تراکنشی که در پرفکت مانی انجام می دهید، یک بچ نامبر برای شما تولید می کند. دسترسی به این بچ نامبر بسیار ساده است. ابتدا به حساب کاربری خود در سایت پرفکت مانی www.perfectmoney.is (VPN روشن باشد) وارد شوید. در بالای صفحه نواری وجود دارد. بر روی این نوار گزینه History یا تاریخچه را پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید. اگر حساب کاربری شما جدید است و تا به حال پرداخت و دریافتی نداشته اید، این صفحه خالی است و فقط فعالیت های ورود و خروج خود را مشاهده می کنید. در غیر این صورت می توانید لیست کامل تراکنش های خود را در اینجا مشاهده کنید و مانند سایت های بانکی آن ها را بر اساس تاریخ دسته بندی و بررسی کنید.

batch number پرفکت مانی چیست؟

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در جلوی در تراکنش توضیحات و اطلاعات آن ثبت شده است. در بین این اطلاعات می توانید کلمه Batch را مشاهده کنید که یک عدد جلوی آن نوشته شده است. این عدد بچ نامبر این تراکنش است. در تصویر زیر نیز بچ نامبر پرفکت مانی تولید شده برای یک تراکنش را در مرحله پایانی پرداخت مشاهده می کنید.

بچ نامبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا