ایا پرفکت مانی معتبر است

آیا پرفکت مانی امن است؟ آیا پرفکت مانی قانونی است؟ و سوالات زیادی که درباره این روش پرداخت بین المللی کمتر شناخته شده وجود دارد، در این مقاله بررسی خواهند شد.


پرفکت مانی چیست؟


پیش از بررسی این که آیا پرفکت مانی معتبر است، بهتر است یک شناخت کلی از آن داشت. پرفکت مانی یک شرکت فعال در زمینه ی پرداخت مالی در سطح جهانی است , که برای انواع منظور ها نظیر پرداخت صورت حساب وبسایت ها، دریافت دستمزد، انتقال پول برای دوستان و آشنایان و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود.


آیا پرفکت مانی معتبر است؟


پرفکت مانی یک ارائه دهنده خدمات مالی مستقر در پاناما است , که خدمات خود را به مشتریان ایرانی نیز ارائه می دهد. هرچند که البته گاهی گفته می شود که دفتر آن در سوئیس دایر می باشد. روش درآمد زایی آن نیز از کارمزدی است , که برای ارسال پول به افراد دیگر در سراسر مرزهای بین المللی، پردازش پرداخت های آنلاین، سرمایه گذاری ها از مشترک های خود دریافت می کند.

با این حال، تردیدهای قابل توجهی در مورد قانونی بودن آن وجود دارد. تردیدهایی هست که آیا شرکت مسئول وب سایت، SR & I، واقعاً از سال 2007 در پاناما مستقر بوده است. گفته می شود تا چند سال پیش، این شرکت در کاستاریکا فعالیت می کرد. همچنین گزارش هایی مبنی بر تعلیق خودسرانه حساب ها وجود دارد.


پرفکت مانی در ایران قانونی است یا غیرقانونی؟


این سوال از دو زاویه می تواند بررسی شود. یک این که از دید جهانی این شرکت چه جایگاهی دارد. عمده ی دید در کشور های غربی به این شرکت، این است که  ممکن است این شرکت مانند Liberty Reserves، یک موسسه پولشویی باشد.

هر کسی که پول خود را از طریق پرفکت مانی می فرستد یا آن جا واریز می کند، می تواند خود را در معرض اتهامات پولشویی قرار دهد. بنابراین، تراکنش‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایی که از طریق پرفکت مانی پردازش می‌شوند، تراکنش های ثبت‌نشده و خدمات مالی غیرمجاز هستند. این معاملات همچنین طبق قوانین اروپا قانونی محسوب نمی شوند.

پرفکت مانی امن است

اما در ایران پاسخ به سوال آیا پرفکت مانی قانونی است؟ امری متفاوت محسوب خواهد شد. چرا که ایران نه تحت قوانین اروپا اداره می شود و نه آمریکا. همچنین از آنجا که در ایران هنوز برای این مدل از شرکت ها  قوانین جامع و مشخصی ارائه نشده بنابراین صرف داشتن حساب پرفکت مانی و استفاده از آن جرم محسوب نمی شود، مگر آن که برای پول شویی و جرایم دیگر از آن استفاده شود که البته در این صورت موضوع دیگری محسوب خواهد شد. برای خرید آنلاین ووچر پرفکت مانی به صفحه ” خرید کد ووچر” مراجعه نمایید.


آیا حساب پرفکت مانی امن است؟


این سوال نیز باز دو وجه دارد؛ یکی امنیت کلی این شرکت و دیگری امنیت آن برای ایرانی ها است. در حالت کلی این شرکت بر اساس گزارش های متعددی که وجود دارد چندان به استاندارد های امنیت بالا و در سطح جهانی نزدیک نیست.

این شرکت گاهی حساب ها را به صورت خودسرانه مسدود می کند و از آنجا که اصلا مشخص نیست محل دفتر اصلی آن کجاست ( این موسسه در پاناما ثبت شده اما این موضوع از طرف مقامات آنجا تکذیب شده است) گویا پیگیری ها نیز چندان ساده نخواهند بود. البته این موضوع در آن حد نیست که پرفکت مانی یک شرکت کلاه بردار نام بگیرد؛ این موارد رخ می دهند اما زیاد نیستند و برای ایرانی ها که اغلب شرکت های معتبر دسترسی آن ها را به خدمات خود مسدود کرده اند انتخاب به نسبت مناسبی خواهد بود.


آیا پرفکت مانی در ایران قابل پیگیری است؟


هیچ تفاوتی میان پیگیری این شرکت از ایران یا بیشتر کشور های دیگر وجود ندارد. چرا که این شرکت جزء معدود شرکت های شناخته شده ای است که ایرانی ها را تحریم نکرده است. بنابراین قابل پیگیری می باشد که این پیگیری نیز از طریق پشتیبانی شرکت انجام می گیرد.

البته ناگفته نماند که پرفکت مانی هیچ نمایندگی ای در ایران ندارد. از آنجا که احراز هویت در این سیستم اجباری نیست , بنابراین پیگیری ها مجازی و بر خط انجام می گیرند. این خود به نوعی نشان دهنده ی یک نوع ایراد در ساختار این شرکت بوده و کلاسی پایین تر از شرکت های برند دارد.

جمع بندی


پس با تمام این گفته ها، آیا پرفکت مانی معتبر است یا نیست؟ یک نکته ی اساسی درباره ی این شرکت وجود دارد که آن را در ایران از دیگر کشور ها متمایز می کند، و آن موضوع این است که پرفکت مانی ایرانی ها را تحریم نکرده است. از آنجا که تقریبا تمام شرکت های بین المللی معتبر در دنیا آمریکایی یا اروپایی هستند، به همین دلیل همه ایران را تحریم کرده اند و بدون به کار بردن چندین واسطه و روش های دور زدن تحریم نمی توان از آنها استفاده کرد.

این موضوع باعث می شود که صرف استفاده از آن دسته از شرکت های پرداخت با استفاده این روش ها، به خودی خود غیر قانونی باشد و اگر هر کدام از آن ها متوجه این موضوع شوند که مشترک در ایران زندگی می کند بلافاصله اکانت را مسدود کرده و تمام دارایی را احتمالا به نفع شرکت یا دولت خودشان مصادره می کنند. به همین دلیل و سختی های موجود، از آن جا که پرفکت مانی ایران را تحریم نکرده، استفاده از آن حتی با وجود معایبی که دارد برای خیلی ها به صرفه تر و آسان تر خواهد بود. در پایان، خرید آنلاین ووچر پرفکت مانی را می توانید از صرافی سیف اکسچنج 24 انجام داده و از خدمات این صرافی نهایت بهره را ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *