عکس اتریوم

فهرست

  1. اتریوم چیست؟
  2. بنیانگذاران اتریوم چه کسانی هستند؟
  3. هارد فورک لندن اتریوم چیست؟
  4. اتریوم 2.0 چیست؟
  5. چند سکه اتریوم در گردش است؟
  6. 3 دلیل افزایش قیمت اتریوم :
  7. مراحل خرید اتریوم :
  8. اتریوم بخریم یا نه؟

اتریوم چیست؟


اتریوم یک سیستم بلاکچین غیرمتمرکز منبع باز و توکن آن اتر نام دارد.اتریوم محلی برای اجرای قرار داد های هوشمند غیر متمرکز بسیاری از ارزهای دیجیتال است.

اتریوم اولین پلتفورم ثبت قرارداد هوشمند در بلاک چین است. این ارز قراردادهای هوشمند برای اجرای توافق بین دو یا چندین طرف را در اینترنت به طور خودکار انجام می‌دهد.

آنها برای کاهش واسطه ها بین کاربران و برنامه نویس ها طراحی شده اند، در نتیجه هزینه های انتقال را کاهش می دهند و همچنین امنیت و اطمینان معامله را نیز افزایش می دهند.

هدف این ارز تبدیل شدن به یک سیستم ثبت قرار داد جهانی برای برنامه‌های غیرمتمرکز است که به کاربران در سرتاسر جهان اجازه می‌دهد برنامه هایی بنویسند و اجرا کنند که در برابردستکاری , سانسور، خرابی و تقلب واسطه ها مصون هستند.
اولین بار در سال 2013 توسط ویتالیک بوترین معرفی شد.
بوترین، همراه با سایر بنیانگذاران، مبلغ مورد نیاز برای راه اندازی پروژه را در یک پیش فروش عمومی آنلاین با فروش بیش از 60 میلیون اتر ( حدود 18.3 میلیون دلار ) که با بیت کوین پرداخت شد, در تابستان 2014 بدست آوردند.
توکن اتر در ICO (عرضه اولیه )۰.۳۱۱ دلار بود.ROI (بازده) اتریوم در سال بیش از 270 درصد است،از تابستان 2014 هر سال با احتساب این نرخ بازده ، سرمایه ، سرمایه گذاران این ارز تقریباً چهار برابر شده است.


بنیانگذاران اتریوم چه کسانی هستند؟


عکس بنیانگذاران اتریوم

اتریوم در مجموع هشت بنیانگذار دارد .اولین بار در 7 ژوئن 2014 در زوگ سوئیس همدیگر را ملاقات کردند.
ویتالیک بوترین: شناخته شده ترین عضو گروه است. او سفید نامه پروژه را نوشت و هنوز هم روی ارتقا و بهبود پلتفرم کار می کند. قبل از ETH، بوترین نویسنده سایت خبری مجله بیت کوین بود.
گاوین وود: برنامه نویس بریتانیایی اولین مدیر ارشد فناوری اتریوم بود که پیاده سازی فنی را با زبان برنامه نویسی C++ کدنویسی کرد.او زبان برنامه نویسی اتریوم را Solidity پیشنهاد کرد . قبل ازپروژه اتریوم، در مایکروسافت مشغول به کار بود.
دیگر بنیانگذاران اتریوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:
چارلز هاسکینسون: نقش اصلی را در ایجاد قانونمندی این پروژه و همچنین همکاری با سوییس ایفا کرد.


هارد فورک لندن اتریوم چیست؟


شبکه اتریوم همواره با مشکل کارمزد بالای تراکنش ها مواجه بوده است , که در زمان رشد و تقاضای ارز بیشتر هم می شود.
در ماه مه 2021، میانگین کارمزد تراکنش های شبکه به 71.72 دلار رسید.علاوه بر هزینه بالای تراکنش ها، آلتکوین هایی که بر بستر بلاکچین اتریوم بودند دچار مشکلات مقیاس پذیری شدند.

برنامه‌هایی برای تغییر الگوریتم اثبات کار (POW) به اثبات سهام (POS) به منظور بهبود مقیاس‌پذیری پلتفرم و کاهش هزینه های شبکه در حال انجام است. تیم ارتقا و توسعه شبکه فرآیند انتقال به ETH 2.0 را آغاز کرده است که یکی از معروف ترین این ارتقا ها هارد فورک لندن است .


اتریوم 2.0 چیست؟


در سال 2022، اتریوم قصد دارد با به‌روزرسانی اتریوم 2.0 به حالت اثبات سهام روی بیاورد. این تغییر از زمان آغاز به کار شبکه در نقشه راه ا بوده است و همچنین شاردینگ را به عنوان یک راه حل مقیاس‌پذیر معرفی می‌کند. زنجیره فعلی اتریوم به Beacon Chain تبدیل خواهد شد و به عنوان یک لایه تسویه حساب قرارداد هوشمند در سایر زنجیره ها عمل می کند.

هارد فورک لندن باعث بهبود پروتکل اتریوم شد, و به جای مکانیسم حراج قیمت که در آن بالاترین پیشنهاد دهنده برنده می شد
یک کارمزد پایه را برای کل تراکنش ها در نظر گرفت.

کاربرانی که می خواهند تراکنش خود را در اولویت قرار دهند، می توانند با دادن گس (هزینه ترکنش ها در اتریوم را گس می گویند) یا هزینه بیشتر تراکنش خود را نسبت به سایرین زودتر انجام دهند. از آنجایی که کارمزد پایه به صورت پویا با فعالیت تراکنش تنظیم می‌شود، این امر نوسانات کارمزدهای گاز(گس) اتریوم را کاهش می‌دهد.


چند سکه اتریوم در گردش است؟


حدود 117.5 میلیون سکه اتر در سپتامبر 2021 در گردش بود , که 72 میلیون آن در اولین بلاک یعنی بلاک « پیدایش » صادر شد.
60 میلیون از این 72 میلیون، به مشارکت کنندگان اولیه فروش عمومی آنلاین که در سال 2014 برگذار شد به سرمایه گذاران پروژه داده شد و مابقی آن به به صندوق توسعه اتریوم اختصاص یافت.
پاداش اولیه در سال 2015 برای حل هر بلاک 5 اتر بود , که در اواخر سال 2017 به 3 اتریوم و سپس در سال 2019 به 2 اتریوم کاهش یافت. میانگین زمان استخراج یک بلاک حدود 13 تا 15 ثانیه است.


3 دلیل افزایش قیمت اتریوم :


دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان، اتریوم (ETH) دارای طرفدارانی است که آنرا قوی تر از بیت کوین میدانند.در اینجا به 3 دلیل که اتریوم ممکن است مکانی عالی برای سرمایه گذاری باشد می پردازیم:

1. اتریوم برنامه های کاربردی دنیای واقعی را ارائه می دهد


کلید موفقیت اتریوم، گنجاندن قراردادهای هوشمند روی پلتفورمش است. در سال 2013، ویتالیک بوترین اهمیت اجرای فوری تراکنش‌ها را پس از برآورده شدن برخی شرایط توافق شده، ضروری دید. این کار باعث ایجاد برنامه های کاربردی در دنیای واقعی شد از امور مالی گرفته تا بیمه، مراقبت های بهداشتی و …

ابزاری که اتریوم ارائه می دهد واقعی و ملموس است. در حالی که سایر ارزهای رمزپایه دارای ویژگی‌های مشابه ارز بیتکوین هستند، امور مالی غیرمتمرکز و برنامه‌های کاربردی که اتریوم ارایه کرده است، از بسیاری جهات یک تغییر بازی است.

این واقعیت که اتریوم تعداد باورنکردنی پروژه‌های رمزنگاری مهم و پرمخاطب را در حال حاضر روی بلاکچین خود دارد، سرمایه‌گذاران را به این سمت میبرد که حساب ویژه ای بر روی این پروژه باز کنند.

2. اتریوم به زودی (بیشتر) سبز خواهد شد


یکی از بزرگ‌ترین انتقادها ضد رمزارزها، مقدار زیاد انرژی مورد نیاز برای تامین انرژی این شبکه‌های بلاکچین است. حتی یکی از خوشبین ترین اینفلوئنسرها در دنیای ارزهای دیجیتال، ایلان ماسک، در توییتر انتقاد تندی بر ضد بیتکوین انجام داد.

اتریوم به عنوان یکی از اولین ارزهای رمزنگاری شده از مدل استخراج رمزنگاری اثبات کار استفاده میکرد. با این حال اتریوم راه خود را تغییر داد و به مدل اثبات سهام روی آورد.

انتظار می رود این حرکت هزینه های استخراج  (و به طورغیر مستقیم هزینه انتقال ) را به شدت بهبود بخشد. کسانی که به دنبال مالکیت یک ارز دیجیتال دوست دار محیط زیست هستند، ممکن است به سمت اتریوم به عنوان انتخاب اصلی نسبت به بیت کوین روی آورند.

3. اتریوم به دنیای NFT قدرت می دهد


شاید بزرگترین کلمه رایج در دنیای ارزهای دیجیتال در حال حاضر NFT (توکن غیرمثلی) باشد. NFT ها در سال گذشته به دلیل افزایش سریع ارزش گذاری این دارایی های دیجیتال محبوبیت پیدا کردند. یک NFT در سال گذشته به قیمت 69 میلیون دلار فروخته شد.


مراحل خرید اتریوم :


در این قسمت به خرید و سپس فروش ارز های دیجیتال به خصوص اتریوم می پردازیم.

1. سطح ریسک خود را تعیین کنید


ارزهای دیجیتال در برابر نوسانات قیمت آسیب‌پذیر هستند. فقط به تأثیر چند مورد زیر روی قیمت گذاری کریپتو فکر کنید:

زمانی که رئیس تسلا، ایلان ماسک، سال گذشته توییت کرد که شرکت او دیگر بیت کوین را به عنوان پرداخت نمی پذیرد، ارزش این سکه 15 درصد کاهش یافت.

اگرچه اتر در گذشته بازدهی چشمگیری داشته است، اما ریزش های قابل توجهی نیز داشته است(به عنوان مثال از 3000 دلار به ازای هر سکه به کمتر از 1500 دلار در ماه بعد رسید که بیش از 50 درصد کاهش داشت. )

به همین دلیل مهم است که قبل از خرید اتر، میزان تحمل ریسک خود را همراه با تنوع و ثبات بقیه سبد سرمایه گذاری خود در نظر بگیرید.

2. صرافی خود را انتخاب کنید


برای خرید کریپتو، ابتدا باید یک حساب کاربری در یک صرافی رمزنگاری ایجاد کنید. صرافی‌ سیف اکسچنج 24 به خریداران و فروشندگان اجازه می‌دهد تا علاوه بر ارزهای فیات ( مانند دلار) ارزهای دیجیتال خود را با ریال نیز مبادله کنید.

هشدار: برخی از پلتفرم ها به شما امکان می دهند بدون احراز هویت ارز دیجیتال بخرید. در حالی که وسوسه انگیز به نظرمیرسد، ممکن است با مشکلات زیادی از جمله کلاهبرداری روبه رو شوید.

عضویت در سایت و انجام مراحل خرید

3. اتریوم خود را ذخیره کنید


پس از خرید اتریوم، باید ارز دیجیتال خود را ذخیره کنید. در حالی که صرافی‌ها آن را برای شما ذخیره می‌کنند، برخی افراد ترجیح می‌دهند سرمایه‌ شان را در کیف پول شخصی خود ذخیره کنند تا احتمال از دست دادن رمزارز خود را در اثر هک کاهش دهند.

این قابل درک است، اما اکثر صرافی‌های بزرگ دارایی مشتریان خود را بیمه می‌کنند و اغلب صرافی ها دارایی‌هایشان را به صورت آفلاین ذخیره می‌کنند تا از سرقت گسترده جلوگیری کنند. علاوه بر این، از نظر تاریخی صرافی هایی که هک شده اند، هرگونه ضرر را جبران کرده اند.

4.فروش اتریوم


برای فروش اتریوم، کافی است به صرافی ارز دیجیتال خود بازگردید و مبلغی را که می خواهید بفروشید وارد کنید.


اتریوم بخریم یا نه؟


اتریوم بسیار محبوب است و در حال حاضر بیش از 116 میلیارد سکه در دست سرمایه گذاران دارد. اما فقط به این دلیل که یکی از شناخته شده ترین ارزهای رمزنگاری شده است، به این معنی نیست که برای شما مناسب است.

قبل از خرید یک ارز دیجیتال باید مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام داده اید و وضعیت مالی خود را بررسی کنید تا مجبور به فروش در ریزش ها نشوید. معرض حداقل بدهی باشید .سبد سهام خود را متنوع کنید، تنها بخشی از سرمایه گذاری خود را به اتریوم اختصاص دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *