سیف اکسچنج ۲۴

استخراج دای (DAI) | 6 روش کسب رایگان دای – سیف اکسچنج 24

ارز دیجیتال دای رایگان بر بستر بلاکچین منتشر شده و برپایه دلار آمریکا ساخته می شود؛ استیبل کوین دای یک رمز ارز غیرمتمرکز بوده و قیمت آن برابر یک دلار آمریکا تعیین شده است. سازنده رمز ارز دای (DAI) شرکت Maker است که روی شبکه اتریوم (Ethereum) فعال است. این شرکت در تلاش برای ساختن ارز دیجیتالی با استفاده از قدرت شبکه اتریوم و قراردادهای هوشمند آن است که به پشتوانه دلاری نیازی نداشته باشد. در این مقاله به معرفی راه های کسب درآمد رایگان با استخراج ارز دیجیتال دای می پردازیم.


رمز ارز DAI چگونه کار می کند؟


برای دانستن نحوه کارکرد استیبل کوین دای (DAI) باید با سه مفهوم و عنصر درگیر در شکل گیری پروژه دای یعنی استیبل کوین، پروتکل Maker و Maker Vault آشنا شد. استیبل کوین (Stablecoin) از زیر مجموعه های کریپتو کارنسی ها محسوب می شوند که هدف آن ها کاهش نوسانات ارزهای دیجیتال است. تراکنش‌های امن، انتقال سریع در سرتاسر دنیا، کارمزد کمتر و تسویه سریع از مزایای اصلی استیبل کوین های دای بوده که آن ها را به پشتوانه یک ارز ذخیره ای یا دیگر دارایی ‌های تضمینی ارائه می کند. پروتکل Maker بخشی از اکوسیستم MakerDAO بوده و مبتنی بر یک سری قرارداد هوشمند در بستر اتریوم است. این پروتکل مسئول هماهنگ کردن عملکرد ارز دیجیتال دای و سازمان دائویی است؛ این سازمان کنترل بخش ‎‌های مختلف رمز ارز دای را بر عهده دارد. با استفاده از پروتکل میکر امکان ساخت استیل کوین دای با استفاده از رمز ارزهای مختلف به عنوان وثیقه برای هر کسی در هر جای جهان وجود دارد. پروتکل Maker قلب پروژه استخراج ارز دیجیتال دای است؛ زیرا بسیاری موارد شامل کنترل نرخ‌ های بهره، حکمرانی، سیستم ‌های رأی‌دهی و تصمیم‌گیری توسط این پروتکل انجام می شود. علاوه بر این پروتکل میکر کنترل انتشار و سوزاندن ارز دیجیتال دای و حفظ ثبات ذخایری که ارزش این رمز ارز را برابر یک دلار آمریکا حفظ می کنند، بر عهده دارد. Maker Vault  یکی دیگر از اجزایی مسئول در عملکرد ارز دیجیتال دای است. این والت ها به افراد اجازه تعامل با پروتکل Maker جهت ساخت استیبل کوین با استفاده از سپرده کردن دارایی ‌های وثیقه‌ ای در آن ها را می دهد.


6 راه کسب درآمد رایگان با استخراج ارز دیجیتال دای


کسب رایگان دای

رمز ارز دیجیتال دای چون به دلار آمریکا متصل است می تواند ارزش خود را در یک دلار حفظ کند؛ در ادامه به بررسی راه های کسب در آمد رایگان با استفاده از رمز ارز دای می پردازیم.

1.کسب رمز ارز دای در مینت (Mint) دای کوین

در سایت Oasis با استفاده از سیستم مینت امکان تولید DAI جدید، وام گرفتن، تجارت و پس انداز کردن فراهم شده است؛ این سایت به کاربران اجازه می دهد از ارزهای دیجیتال مختلف نظیر ETH، BAT، USDC، WBTC  و از  کیف پول هر صرافی به عنوان وثیقه جهت ساخت DAI جدید استفاده نمایند. روش استخراج ارز دیجیتال دای جدید رایگان در سیستم مینت (Mint) به شرح زیر است:

 1. مراجعه به سایت Oasis
 2. اتصال کیف پول به سایت برای تولید دای جدید
 3. پس از اتصال روی «get started» کلیک شود
 4. انتخاب نوع وثیقه
 5. مطابق با “Setup Vault” و “Set Adance”
 6. انتخاب مقدار DAI که می‌ خواهید با ETH تولید کنید
 7. بررسی جزئیات و کلیک روی “confirm
 8. آغاز سپرده گذاری و تولید دای

2. استخراج ارز دیجیتال دای در استورم ایکس  (StormX)

استخراج dai

در استورم ایکس می توان به راحتی و با هر چیزی از بازی کردن گرفته تا ارائه پیشنهادهای کوتاه و تکمیل نظرسنجی ها از ارز دیجیتال دای کسب درآمد کرد. این ابزار برای کسب درآمد بیشتر امکانات دیگری را فراهم کرده و درآمدزایی در آن آسان است؛ همچنین با استورم ایکس می توان در ارز دیجیتال نیز سرمایه گذاری کرد. بعد از ایجاد حساب رایگان در  Storm بلافاصله امکان کسب درآمد با دای وجود دارد.

۳.کسب رمز ارز دای دربرنامه جایزه دای

ارز دیجیتال دای رایگان

برنامه جایزه استخراج ارز دیجیتال دای، جایزه باگ میکر دارد به طوری که برای هر باگ تا 50000 دلار پاداش می دهد؛ این پاداش ها با رمز ارز DAI پرداخت می شود. جوایز با توجه به شدت باگ متفاوت بوده و باگ را بر اساس مدل رتبه بندی ریسک OWASP بررسی کرده و میزان پاداش مناسب را تعیین می کنند. باگ از لحاظ واجد شرایط جایزه بودن و میزان پاداش طبق قوانین بررسی شده و در پایان به تأیید Argent رسیده و میزان آن تعیین می شود.

۴. استخراج DAI در لاتیوم  (Latium) 

کاربران با استفاده از پلتفرم لاتیوم که به صورت فریلنسینگ آنلاین است , می توانند با رمز ارزهای دیجیتال شامل مانند بیت کوین، دای و اتریوم کار کنند و نیروی کار نیز استخدام نمایند. نحوه کسب ارز دیجیتال در Latium  به شرح زیر است:

 1. تعیین نوع مهارت کاری و ثبت نام در سایت فریلنسری لاتیوم
 2. تکمیل پروفایل
 3. پیدا کردن پروژه متناسب با مهارت خود و شرکت در مناقصه
 4. انجام کاری که از کاربر خواسته شده است.
 5. آغاز کسب درآمد با سکه های پایدار

۵. کسب رمز ارز دای در کوین بیس (Coinbase)

ارز دیجیتال دای جدید رایگان

در کوین بیس افراد می توانند تا زمانی که واجد شرایط هستند با استفاده از رمز ارز دای سودهایی را کسب کنند. امکان معامله هر نوع ارز دیجیتالی بدون محدودیت در کوین بیس وجود دارد ولی هر چه مقدار رمز ارز دای بیشتر باشد , سودی که به دست می آید بیشتر است. همچنین از طریق Dai Rewards  کاربران واجد شرایط در کوین بیس می توانند با نگهداری DAI جوایزی را بدست آوردند. ( اگر نیاز دارید بدانید صرافی کوین بیس یا صرافی های دیگر خارجی چقدر کارمزد دریافت میکنند , مقاله کارمزد انتقال دای را مطالعه نمایید). برای اینکه کاربری واجد شرایط دریافت جایزه شود باید نکات زیر را مدنظر قرار دهد:

 • زندگی در کشوری که اجازه دریافت جوایز دای را داشته باشد.
 • تأیید هویت در Coinbase
 • نگهداری حداقل ۱ دلار (معادل ارز) DAI را در حساب کوین بیس خود
 • به طور خودکار تمام مشتریان واجد شرایط در Dai Rewards شرکت داده می شوند.
 • کشورهای واجد شرایط دریافت جایزه شامل ایالات متحده (به جز هاوایی)، بریتانیا، اسپانیا، هلند، فرانسه و استرالیا.

۶. استخراج دای در نکسو (NEXO)

زمانی که شخص دارایی های خود را در حساب Nexo واریز کرد, به صورت خودکار سود افزایش می یابد و به طور روزانه سود به حساب واریز می شود؛ افراد اجازه دارند هر زمانی و هر مبلغی را به بدون کارمزد واریز یا برداشت کنند.

جمع بندی

هدف MakerDAO از تولید ارز دیجیتال دای ایجاد یک ارز بی طرفانه است؛ به طوری که آرم آن نیز طوری طراحی شده که به راحتی به عنوان یک رمز ارز شناسایی می شود. ارز دیجیتال دای (DAI) از جهات مختلف با دیگر استیبل کوین ها تفاوت دارد؛ از این رو آینده روشنی برای آن پیش بینی می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا