کارمزد dai

همان‌طور که می‌دانید در حال‌ حاضر ارزهای دیجیتال زیادی در جهان خرید و فروش و مبادله می‌شوند. برخی از این رمز ارزها به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص از محبوبیت بالاتری برخوردار شده‌اند. ارز دیجیتال دای ( DAI ) یکی از این رمز ارزهای محبوب و پرطرف‌دار است. این ارز دیجیتال از جمله استیبل کوین‌ها به شمار می‌رود و قیمتی دائمی و ثابت دارد. در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که کارمزد انتقال ارز دیجیتال دای چقدر است. اما پیش‌ از آن لازم است با این ارز دیجیتال و ویژگی‌های آن بیشتر آشنا شوید.


کارمزد انتقال ارز دیجیتال دای چقدر است؟


شبکه های انتقال دای

همان‌طور که پیش‌ از این نیز گفته شد ارز دیجیتال دای، ویژگی‌های مثبت فراوانی دارد و به‌ همین دلیل هم رمزارزی محبوب و پرطرف‌دار است. با این‌ وجود این ارز دیجیتال دارای برخی از معایب نیز است. یکی از مهم‌ترین مشکلات این ارز دیجیتال، کارمزدی است که باید کاربران بابت انتقال آن پرداخت کنند. این کارمزد در حال حاضر رقم بسیار بالایی است.
هرچند این عیب اساسی تنها به رمز ارز دیجیتال دای اختصاص پیدا نمی‌کند. در حقیقت این مسئله مربوط به تمامی رمز ارزهای طراحی شده بر بستر و شبکه بلاکچین اتریوم است. لازم به ذکر است که شبکه بلاکچین اتریوم در حال حاضر بیش‌ از اندازه شلوغ بوده و این شبکه فرآیندها و تراکنش‌های کاربران را با سرعت بسیار پایینی انجام می‌دهد. شلوغی فراوان و کند بودن سرعت تراکنش‌ها خود به‌ خود کارمزد انتقال ارز دیجیتال دای را بر روی این شبکه افزایش می‌دهد.
هر چند گفته‌ شده که طراحان و توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال دای سعی دارند این مشکل اساسی را برطرف سازند. شما می‌توانید هر گونه عملیات انتقال و مبادله ارز دیجیتال دای و تراکنش‌های خود را به مواقعی اختصاص دهید که این شبکه خلوت‌تر است.

نکته دیگری که باید مدنظر قرار دهید این است که میزان کارمزد انتقال ارز دیجیتال دای به واحدهای صرافی نیز بستگی دارد و براساس خط‌مشی‌ها و اصول صرافی‌های مختلف، این میزان می‌تواند کاهش و یا افزایش پیدا کند.


کارمزد انتقال دای به کیف پول


شبکه انتقال دای

هنگامی که رمز ارزی انتقال داده می شود به صورت پیش فرض کیف پول مقداری از ارز دیجیتال را به عنوان کارمزد انتقال نگه داشته و در بیشتر کیف پول های بزرگ امکان تعیین سفارشی کارمزد وجود دارد. نکته مهم این است که زمانی که کارمزد پایین تر باشد باید کاربر زمان بیشتری را برای تایید تراکنش منتظر بماند و اولویت تایید با تراکنش هایی است که کارمزد بالاتری دارند.

محاسبه کارمزدهای برداشت طبق کارمزدهای جهانی شبکه بلاکچین ارزهای دیجیتال انجام می گیرد. همچنین بسته به حجم مبادلات و میزان ترافیک، مقدار کارمزد برداشت رمزارزها تغییر می کند. بیشترین کارمزد شبکه انتقال دای به کیف پول در حال حاضر 100000 دای است.معمولا کیف پول نرم افزاری مانند کوینومی، والت و متامسک نسبت به حالت عادی شبکه کارمزدهای بالاتری دارند.

مقدار کارمزد برای انتقال رمزارزها به کیف پول بستگی به مبدا و شبکه ارز دارد؛ زیرا در مقصد کارمزدی دریافت نمی گردد و بحث کارمزد در مبدا مطرح می شود.برای آشنایی بیشتر مقاله کیف پول دای را مطالعه کنید.


کارمزد شبکه انتقال dai به صرافی ها


برای انتقال دارایی ارز دیجیتال دای از صرافی های آنلاین به آدرس های دیگر معمولا کارمزد ثابت و یکسان دریافت می شود که در برخی مواقع از مقدار ارزی منتقل شده بیشتر است.

کارمزد dai برای انتقال در صرافی های مختلف متفاوت است؛ زیرا هر کدام از صرافی ها با توجه به شرایط و سیاست های خود نرخ کارمزد را تعیین می کنند. تفاوت در کارمزدها می تواند به نفع کاربر باشد به این دلیل که در یک فضای رقابتی صرافی که خدمات با کیفیت و معتبری ارائه نمی دهد خود به خود با عدم استقبال کاربران مواجه شده و از رقابت حذف می شود.

در زمانی رقابت بین صرافی ها بالا می رود به مرور کیفیت امکانات و خدماتی که به کاربر ارائه می شود افزایش می یابد.


کارمزد ترید در صرافی ها مختلف


در این بخش از مقاله به بررسی کارمزد ترید در چند صرافی خارجی می‌پردازیم.

ارز دیجیتال dai کارمزد

1.صرافی بایننس

یکی از معتبرترین صرافی های خارجی، بایننس است که مقدار کارمزد در آن بر اساس سابقه فعالیت تریدر در صرافی، روش های سرمایه گذاری و مبلغ معاملات تعیین می گردد. همچنین میزان کارمزد در این صرافی طبق دو عنوان بازارساز یا سفارش گذار (Maker) و سفارش بردار (Taker)تعرف می شود.

2.صرافی کوکوین

این صرافی امکان پشتیبانی از هفتصد ارز دیجیتال را داشته و برای کارمزدهای آن چندین بخش مجزا دارد. با انتخاب ترید اسپات دوازده سطح کارمزد با توجه به معیارهای مشخصی سطح بندی می‌شوند. در صرافی کوکوین سطح هر کاربر هر روز با توجه حجم معاملات اسپات و حجم معاملات فیوچرز در یک ماه اخیر و به میزان توکن مخصوص این صرافی تعیین می‌شود. هر چه سطح کاربر افزایش یابد میزان کارمزد معاملات او کاهش می‌یابد.

3.صرافی کوینکس

در این صرافی دو بخش VIP و معاملات اسپات وجود دارد که هر یک دارای شش سطح کارمزد هستند. با توجه به سطح کاربر این کارمزدها تغییر کرده و کم و زیاد می‌شوند. کارمزدها در سطح اسپات از 0/2 درصد شروع شده و در سطوح بالا به صفر می‌ رسند. این سطوح به رتبه و حجم معاملات در یک ماه اخیر بستگی دارد.

صرافیکارمزد برداشت ( واحد دای)کارمزد ترید (درصد)کارمزد واریز
Binance15 0.1
BitStamp1 0.5
CoinBase8.013 0.5
Kucoin300.1%
Gemini0.25 تا 0.35
BitTrex61 0.75
Kraken15 0.16 تا 0.26
BitFinex9.3750.1 تا 0.2
Poloniex29.920.145
Gate.io59 0.2
FTX0.02 تا 0.07
Huobi16.41 0.2

جمع بندی

رمز ارز دای از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال قابل معامله در بستر بلاکچین است ولی بالا بودن کارمزد دای در انتقال این ارز یکی از مشکلات اساسی آن می‌باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *