سیف اکسچنج ۲۴

کد ووچر چیست؟

ووچر چیست ؟ چرا ما نیاز داریم از این کد استفاه کنیم؟ در شرایط تحریمی کشور ما، خرید از سایت‌های بین‌المللی و انتقال پول با مشکلات بسیار زیادی همراه است؛ ولی با این وجود، روش‌های گوناگونی برای انجام این قبیل تراکنش‌ها وجود دارند که یکی از معتبرترین آنها سامانه پرداخت پرفکت مانی است.

کاربر می‌تواند با داشتن ووچر پرفکت مانی خیلی ساده و سریع پول خود را انتقال دهد، پرداخت‌های خود را انجام دهد و خرید کالا یا خدمات خود را نهایی کند. اما این کار نیاز به یک کد دارد که ما در ادامه این مقاله می‌خواهیم در مورد همین کد یعنی کد ووچر با شما صحبت کنیم. این‌که کد ووچر چیست؟ و چه قابلیت‌هایی دارد؟ موضوعی است که قرار است در ادامه این مطلب به آن بپردازیم.

ووچر پرفکت مانی مانند یک کارت هدیه عمل می‌کند که می‌توان با استفاده از آن اقدام به خرید آنلاین کرد. ولی با این تفاوت که پرفکت مانی ووچر، هرگز به صورت یک کارت فیزیکی و ملموس نیست. هر کد ووچر یا ووچر کد، حاوی یک سری اطلاعات منحصر به فرد است که امکان استفاده از آن را به همراه دارد. این کد یک شماره دارد که به آن شماره ووچر پرفکت مانی گفته می‌شود. این شماره به صورت یک عدد ۱۰ رقمی است و گذشته از آن یک کد فعال سازی ۱۶ رقمی نیز وجود دارد که به همراه مبلغ و تاریخ ایجاد آن بر روی ووچر پرفکت مانی مورد نظر، مشاهده خواهد شد.

کد فعال سازی ووچر همان کدی است که شما برای خرید به آن نیاز دارید. به طور کلی، فردی که به شماره ۱۰ رقمی و کد ۱۶ رقمی ووچر پرفکت مانی دسترسی داشته باشد، می‌تواند از اعتبار آن استفاده کند. بهترین روش برای خرید کد ووچر یا شارژ ووچر کد، مراجعه به یک صرافی آنلاین معتبر است که می‌توانید خیلی ساده و با استفاده از کارت بانکی خود نسبت به شارژ کیف پول پرفکت مانی اقدام نمایید.

شما می توانید از طریق صرافی آنلاین سیف اکسچنج 24 اقدام به خرید ووچر پرفکت مانی بدون احراز هویت کنید. سیف اکسچنج 24 دارای بالاترین ضریب امنیت اطلاعات شما است تا با خیالی آسوده پرداخت های بین المللی خود را انجام دهید.

معمولاً استفاده از ووچر پرفکت مانی، یک فرایند بسیار ساده و کارآمد است و در واقع بهترین روش برای انجام پرداخت‌های بین‌المللی و انتقال پول به شمار می‌آید. از جمله کاربردهای مفید و مؤثر ووچر پرفکت مانی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • خرید از سایت‌های فروشگاهی بین‌المللی
 • تبدیل ووچر پرفکت مانی به پول نقد یا ارزهای دیجیتال معتبر در صرافی‌های آنلاین
 • کسب درآمدهای دلاری از طریق خرید و فروش با کارمزد بسیار کم
 • استفاده به جای پول نقد در سفرهای خارج از کشور
 • انتقال پول به سایر نقاط جهان

در نظر بگیرید که استفاده از ووچر پرفکت مانی نیاز به داشتن حساب کاربری ندارد و در حال حاضر، بالغ بر ۲۰۰ صرافی در سراسر جهان از آن پشتیبانی به عمل می‌آورند.

کاربرد ووچر کد پرفکت مانی چیست؟

از جمله ویژگی‌های مهم ووچر کد می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • امکان انتقال پول به صورت الکترونیکی و آنلاین از سوی کاربر
 • امکان انجام پرداخت‌های سریع با هزینه بسیار کم و بدون تأخیر
 • فاقد تاریخ انقضا و امکان استفاده از آن در بلند مدت
 • بدون نیاز به ورود اطلاعات مربوط به حساب کاربری در زمان استفاده از آن
 • حفظ کامل حریم خصوصی کاربران
 • قابلیت تبدیل ووچر کد به پول نقد
 • معاف کاربر از حمل پول نقد در مسافرت‌ها
 • امکان پرداخت پول بدون کارمزد در سایت‌هایی که این روش پرداخت را پشتیبانی می‌کنند
 • نیاز به کارمزد بسیار پایین
 • دارای امنیت بسیار بالا
 • عدم تحریم ایران از سوی ووچر پرفکت مانی

به طور کلی کارمزد استفاده از ووچر بسیار پایین و کم‌تر از روش‌های پرداختی دیگر است؛ و به همین دلیل برای افرادی که به طور پیوسته در حال پرداخت‌های ارزی هستند و به تجارت بین‌المللی اشتغال دارند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بنابراین چنان‌چه نمی‌خواهید در پرداخت‌های خود کارمزد زیادی را متحمل شوید، بهترین گزینه برای شما استفاده از ووچر است.

یکی دیگر از دلایلی که افراد جذب استفاده از ووچر می‌شوند، این است که دوست ندارند اطلاعات شخصی و بانکی خود برای افتتاح حساب بین‌المللی را فاش کنند. به همین دلیل به استفاده از ووچر روی می‌آورند.

معمولاً کد فعال ‌سازی ووچر یک عدد ۱۶ رقمی خاص است که از آن برای فعال ‌سازی تراکنش استفاده می‌شود. این کد ۱۶ رقمی متشکل از اعداد صفر تا ۹ است که به عنوان یک سامانه امنیتی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا کاربر مطمئن باشد فرایند فعال سازی فقط به وسیله خود او صورت گرفته است. کد فعال‌ سازی ووچر یک‌بار مصرف است و کسی نمی‌تواند بیش از یک بار از آن استفاده کند.

برای استفاده از این کد، کافی‌ست در مراحل فعال ‌سازی، آن را وارد قسمت مربوطه کنید تا کاربر بتواند از تراکنش مورد نظر استفاده لازم را ببرد.

از سوی دیگر کاربر می‌تواند  استفاده از این کد، از فروشگاه‌های آنلاین معتبر بین‌المللی اقدام به خرید کالا و خدمات کند. برای این منظور کافی‌ست کاربر گزینه ووچر پرفکت مانی را انتخاب کند و ووچرکد را در فیلد مربوطه وارد نماید.

حالا که قصد استفاده از ووچر را دارید، باید ببینیم چگونه می‌توانیم کد ووچر تولید کنیم. ساخت ووچرکد به دو روش انجام می‌شود:

روش نخست برای ساخت کد ووچر پرفکت مانی مراجعه به یک صرافی معتبر آنلاین است. بدین ترتیب نیازی به ایجاد حساب کاربری در سایت پرفکت مانی نخواهید داشت و می‌توانید با ثبت سفارش در صرافی سیف اکسچنج کد ووچر خود را دریافت کنید.

روش دوم به این ترتیب است که باید به سایت پرفکت مانی مراجعه و یک حساب کاربری ایجاد کنید. برای این کار وارد حساب کاربری خود شوید و روی دکمه Withdrawal (برداشت) کلیک کنید. سپس وارد لینک e-Voucher شوید تا صفحه e-Voucher Depository باز شود. در پایان صفحه، عبارت Purchase a new e-Voucher را می‌بینید که باید آن را کلیک کنید. بدین ترتیب وارد یک صفحه جدید می‌شوید.

در این صفحه جدید برای دریافت ووچر باید حساب پرفکت مانی خود را انتخاب کنید و مبلغ را مشخص نمایید و در پایان روی گزینه Preview purchase کلیک کنید. حالا با مشاهده پیش نمایش خرید می‌توانید اطلاعات مورد نظر را بررسی کنید تا اگر اشتباهی صورت گرفته باشد از طریق Edit purchase آن را ویرایش کنید و در غیر این صورت با کلیک بر روی Purchase e-voucher ووچر کد پرفکت مانی و کارت مجازی شما صادر خواهد شد.

زمانی که اقدام به خرید آنلاین ووچر می‌کنید و کد ووچر پرفکت مانی خود را دریافت می‌کنید، این پرسش مطرح می‌شود که شماره ووچر چیست؟

در واقع شماره ووچر یک عدد ۱۰ رقمی خاص و منحصر به فرد است که هر ووچر یکی از آن شماره‌ها را دارد و از آن به عنوان شناسه یا کد تعیین کننده استفاده می‌شود. این شماره معمولاً به صورت یک سری اعداد صفر تا ۹ است که به صورت یک‌بار مصرف مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف از استفاده از شماره ووچر پرفکت مانی، امکان رهگیری میزان ارتباط یا اعتبار آن می‌باشد. البته این کد کمک می‌کند که امنیت ووچر کد شما نیز افزایش پیدا کند.

همان طور که می‌دانید، ووچر پرفکت مانی از یک سطح امنیتی بسیار عالی برخوردار است و بی‌درنگ تراکنش‌های مالی را انجام می‌دهد. کاربرانی که از خدمات پرداخت آنلاین استفاده می‌کنند، معمولاً در هنگام انجام دریافت و پرداخت احساس دشواری و دلخوری دارند؛ چرا که از تأیید اعتبار این قبیل تراکنش‌ها اطمینان ندارند. برای رفع این استرس‌ها و نگرانی‌ها پیشنهاد به استفاده از کد ووچر پرفکت مانی است.

در این مطلب تلاش کردیم ووچر کد پرفکت مانی را به همراه مزیت‌ها و ویژگی‌هایی که دارد به شما معرفی کنیم و در مورد شماره ووچر پرفکت مانی توضیحاتی ارائه کردیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا